Ktoś porzucił trzy naczepy pełne chemikaliów – to prawdopodobnie odpady przywiezione z zagranicy

Proceder nielegalnego transportu odpadów najwyraźniej wszedł na kolejny poziom. Na parkingach przy drodze krajowej nr 24 znaleziono trzy naczepy wypełnione chemikaliami. Pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych, a ich zawartość najprawdopodobniej pochodzi z zagranicy.

Naczepy zostały porzucone w miejscowościach Prusim, Wierzbno oraz Nowa Niedrzwica, na pograniczu województwa lubuskiego oraz wielkopolskiego. Pierwsze dwa pojazdy zwróciły uwagę służb w miniony czwartek, natomiast trzecią naczepę znaleziono w piątek.

Informacja na temat dokładnej zawartości naczep nie została jeszcze podana. Wszystkie beczki i zbiorniki są bowiem szczelnie zamknięte, a ich otwarcie wiąże się z dużym niebezpieczeństwem. Jak na razie pobrano jedynie próbki do analizy, a sprawą zajmują się specjaliści od ochrony środowiska.

Podejrzewa się przy tym, że za porzucenie naczep odpowiada zorganizowana grupa przestępcza. Mogła ona przywieźć niebezpieczne odpady chemiczne z Zachodu, pod pretekstem poddania ich kosztownej utylizacji. Zamiast jednak być zutylizowanym, opady po prostu porzucono przy drodze.

Źródło zdjęcia: KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim