Kryminał napisany przez polskiego kierowcę ciężarówki – “Sen Winowajcy” czeka już w księgarniach

W polskich księgarniach można już szukać książki zatytułowanej „Sen Winowajcy”. Jest to polski kryminał, który powstawał w bardzo nietypowych okolicznościach. Pomysł zrodził się w czasie trasy samochodem ciężarowym, a i w kabinie cała historia została spisana.

Autorem „Snu Winowajcy” jest Gustaw Strukowski – pisarz, który na co dzień wykonuje zawód kierowcy ciężarówki. Cztery lata temu rozpoczął swoją karierę w polskiej firmie wykonującej transport międzynarodowy. Dzisiaj natomiast pracuje w okolicach Berlina.

O czym opowiada jego książka? Od razu zaznaczę, że nie dotyczy ona branży transportowej. Oficjalna zapowiedź, opublikowana przez Wydawnictwo Novae Res, wygląda bowiem następująco:

Nikodem Czerniak, zniszczony nałogiem alkoholowym podkomisarz, i Adam Smoleń, jego czterdziestoletni partner z Wydziału Kryminalnego Komendy w Bolesławcu, zostają wezwani do mieszkania, w którym znaleziono zwłoki młodej kobiety. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek, jednak pół roku później dochodzi do morderstwa, które rzuca zupełnie nowe światło na tę, wydawałoby się, rutynową sprawę. Porzucone w lesie ciało bezdomnego w podeszłym wieku może być kluczem do wytropienia seryjnego zabójcy grasującego w Bolesławcu… Co łączy te dwie, zupełnie różne, ofiary? Czy demony przeszłości pozwolą podkomisarzowi na trzeźwą ocenę sytuacji? Być może rozwiązanie tajemniczych morderstw znajduje się bliżej, niż ktokolwiek byłby skłonny przypuszczać…

Nad tekstem możecie zobaczyć okładkę książki, która powinna ułatwić Wam poszukiwania w księgarniach. Pomóc może też następujący numer ISBN: 978-83-8147-526-6. Dodam też, że książka została wydana w bieżącym roku, przez wspomniane Wydawnictwo Novae Res. Jej objętość to 184 strony, a ceny oscylują wokół 20 złotych.