OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 7 Marzec, 2018

Krótka, dystrybucyjna naczepa o wysokości 5 metrów – przewiezie 40 europalet nawet przez wąskie uliczki

Brytyjska firma Transdek już cztery lata temu zapowiadała premierę wielkoprzestrzennej naczepy miejskiej. Teraz pojazd ten jest już w pełni gotowy i zostanie zaprezentowany na kwietniowych targach CV Show w Birmingham.

Nowa naczepa liczy zaledwie 10,6 metra długości, czyli o 3 metry mniej w stosunku do naczep konwencjonalnych. To zapowiada ułatwione manewrowanie, bardzo istotne w transporcie dystrybucyjnym. W opcji można też zamówić skrętne osie, dzięki którym – jak obiecuje Transdek – zwrotność będzie lepsza niż w przypadku typowych ciężarówek z zabudowami.

Jednocześnie mamy tutaj miejsce na aż 40 europalet, nieporównywalne z pojemnością jakichkolwiek solówek. Jest to możliwe dzięki umiejscowieniu dachu na poziomie 4,95 metra, podobnie jak w w brytyjskich naczepach pełnowymiarowych. Opisywana pojazd ma więc dwa pokłady, każdy wysoki na 1,86 metra. Jest też rozkładana tylna platforma, mająca do 1,7 metra długości. Umożliwi ona rozładowanie górnego pokładu niezależnie od warunków.

Według Transdek, dzięki popularyzacji takich naczep zaopatrzenie brytyjskich miast wymagałoby od 50 do 60 proc. mniej przejazdów. Powinno to zainteresować zwłaszcza takie miasta jak Londyn, gdzie korki są ogromne, a ekologicznych problemów tylko przybywa.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. Hans napisał(a):

  Double-decker Urban . Takie już jeździły w next distribution w South Ockendon 6 lat temu. Wada tej naczepy jest niestabilność w zakrętach. Trzeba pilnować żeby załadowali lekkie palety na dolnym pokładzie a cięższe na górze.

 2. eeeeeee napisał(a):

  albo odwrotnie: ciężkie na dole a lekkie na górze

 3. Ziom napisał(a):

  Hans to kierowca kaskader i on zawsze pod prąd

 4. Kamil napisał(a):

  Od kilku miesiecy dzien w dzien jezdze z double deckerami. Gorny poklad zazwyczaj ma jedynie 3 tony ladownosci. Generalnie pragne pogratuloeac jedynie osobie, ktora laduje na gorny poklad ‘ciezkie’, a na dol ‘lekkie’.

 5. Hrumol napisał(a):

  Chłopaki nie czepiajcie się go, może on w Australii mieszka…

 6. Hans napisał(a):

  Ja się nie znam, raz tylko tym ustrojstwem jechałem, i właśnie specjaliści od health and safety ciężkie mi na górę załadowali. Powyżej 70 km/h zaczynała nieźle myszkować po drodze.

 7. Rafal napisał(a):

  Chcieli Cię wykoleić 😉
  Hans, kierowca bombowca?

 8. bbb napisał(a):

  HANS… za dużo ETS 2 po prostu.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.