Krone zapowiada walkę o pozycję lidera z firmą Schmitz Cargobull, a także zaczyna ekspansję w Iranie

krone_cool_liner

Grupa Krone opublikowała swoje najnowsze wyniki sprzedaży, informując jednocześnie o kilku interesujących faktach. Po pierwsze, tej rodzinnej firmie udało się po raz kolejny zmniejszyć stratę do europejskiego lidera rynku naczep, mianowicie przedsiębiorstwa Schmitz Cargobull. Krone zbliżyło się do największego konkurenta o niemal cały procent i zarząd firmy nie pozostawia wątpliwości, że szykuje się zażarta walka o pozycję lidera. Jest to dodatkowo uwidocznione ogromnym wzrostem zatrudnienia w Krone – z 2614 do 3097 osób, a także wzrostem obrotu o 100 milionów euro.

Jednocześnie firma Krone pochwaliła się istotnymi planami dotyczącymi Bliskiego Wschodu. Niemcy zakończyli proces przejmowania fabryki naczep w tureckim mieście Izmir i właśnie rozpoczyna się tam montaż pojazdów chłodniczych. Maszyny te mogą znaleźć wielu klientów przede wszystkim w Iranie, który dopiero co otworzył się na handel z Zachodem i przyjmuje wszelkie ilości nowoczesnego sprzętu transportowego. Przedstawiciele Krone mają już prowadzić pierwsze rozmowy z Irańczykami, mogąc tym samym zagrozić kolejnemu niemieckiemu konkurentowi firmie, mianowicie firmie Kögel.

Jako ciekawostkę muszę tutaj bowiem dodać, że jeśli gdzieś w Europie spotkacie stosunkowo nowoczesny zestaw z Iranu, istnieje ogromne szanse, że zobaczycie na nim logo właśnie marki Kögel. Jest to zasługa współpracy z irańską firmą Mayan International, od 2001 roku dysponującą licencją na zachodnie naczepy i sprzedającą je jako Mayan- Kögel.

mayan_kogel_naczepa_iran