Krone oraz Schwarzmüller łączą swoją działalność – wspólny rozwój fabryk i serwisów

Niemiecka firma Krone oraz austriacka firma Schwarzmüller dotychczas mogły być nazwane po prostu bezpośrednimi konkurentami. Dzisiaj tych dwóch producentów naczep zapowiada jednak szeroką współpracę, określają ją mianem „strategicznego partnerstwa”.

Jak wynika z oficjalnych zapowiedzi, Krone oraz Schwarzmüller zamierzają mocno połączyć swoje działalności, przede wszystkim w zakresie infrastruktury produkcyjnej oraz serwisowej. Jednocześnie produkty obu marek mają stworzyć uzupełniającą się gamę produktową. Wszystko wskazuje więc na to, że docelowo naczepy Krone oraz Schwarzmüller wyjadą z tej samej fabryki i trafią do tych samych serwisów, ale nadal będą różniły się konfiguracją lub przeznaczeniem.

Biorąc pod uwagę wielkości sprzedaży oraz możliwości produkcyjne, Krone może zapowiadać się w tym związku na dominującego gracza.  Niemniej od razu też zapowiedziano, że firma Schwarzmüller zachowa swoje dotychczasowe kierownictwo, które będzie jedynie „wspierane wiedzą specjalistyczną” ze strony zarządu Krone.

W chwili obecnej cała sprawa czeka jeszcze na zatwierdzenie przez udziałowców obu firm, a także przez europejskie organizacje monopolowe. Obie akceptacje mają pojawić się już w najbliższej przyszłości, a wraz z nimi omawiana współpraca stanie się faktem.