rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Grudzień, 2017

Kraków dostanie północną obwodnicę – nowy fragment drogi S52 ma być gotowy już za 6 lat

droga_s52_krakow

GDDKiA szykuje w Małopolsce ogromną inwestycję – wkrótce rozpocznie się przetarg na północną obwodnicę Krakowa. Będzie ona nowym fragmentem drogi S52, liczącym około 15 kilometrów.

Północna obwodnica ma kosztować około 1,7 miliarda złotych i połączy drogi A4, S7, 79 oraz 94. Dzięki temu łatwiej przejedziemy na przykład z Kielc do Katowic, a i łatwiej przedostaniemy się przez sam Kraków. Drogowcy przewidzieli węzły Modlnica, Zielonki, Węgrzce oraz Batowice, a do tego dojdą trzy tunele, o łącznej długości ponad kilometra.

Północna obwodnica Krakowa ma być gotowa w 2023 roku.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. JacekKaszuby napisał(a):

  Plany ambitne, oby zaczac z pracami apotem to wiadomo ze kiedys ekipy zakoncza prace sukcesem.
  Tak samo jak kierowcy marudzili nadrodze nr7 Gdansk-Warszawa. A tu prosze zostala do zrobienia Ostroda no i Gdansk-Elblag

 2. liggy napisał(a):

  Obwodnica tak, ale te dróżki obok i tunele? Po co to komu? Chyba tylko po to, aby koszty budowy i późniejszego utrzymania były ze cztery razy wyższe, niż być mogły. Nie podoba mi się to.

 3. Anonim napisał(a):

  Pomyślcie cos o wschodnie polski. Jedyne panstwo w Europie. Stolica warszawa i nie ma obwodnicy. I te zakazy godzinne . Wstyd. Zamiast tych inwestycji mozna by bylo wiadukty pobudowac na 50 a nie w korkach stac przed radami.

 4. Emigracja napisał(a):

  Jakby u nas w Chinach tak budowali to bysmy pracowali za miske ryzu jak w Polsce z tym niedorozwojem gospodarczym

Odpowiedz