Krajowy finał DAF Driver Challenge – Kornel Grzybowski będzie reprezentował Polskę w Luksemburgu

DAF Driver Challenge to kolejna pozycja w kalendarzu konkursów dla kierowców ciężarówek. Zmagania te nastawione są typowo na ekonomikę jazdy, a więc zwycięża ta osoba, która pokona konkursową trasę z najniższym spalaniem. Wszystko oczywiście zaczęło się od lokalnych eliminacji, a w miniony weekend miał miejsce krajowy finał.

Finałowe zmagania rozegrano w Godzieszowie nieopodal Zgorzelca, gdzie znajduje się nowy autoryzowany serwis marki. Dziewięciu zawodników, wyłonionych w ośmiu eliminacjach lokalnych oraz w opisywanym tutaj konkursie dla blogerów, miało do pokonana tę samą trasę, liczącą około 30 kilometrów. Posłużył im do tego DAF XF 480 z kurtynową naczepą, obciążony betonowymi blokami i ważący niemal pełne 40 ton.

Po dziewięciu przejazdach, wyłoniony został zwycięzca. To Kornel Grzybowski z Dolnego Śląską (powyżej), który zawodowym kierowcą został w 2009 roku. Wykonywał ten zawód przez siedem lat, obsługując zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy. Dzisiaj natomiast pracuje w jednym z oddziałów Raben Group, na stanowisku koordynatora działu transportu. Warto też dodać, że przejazd Kornela nie należał do łatwych. Na jednym z punktów zawracania został on bowiem zablokowany przez tankujące ciężarówki. Musiał wówczas wyłączyć silnik i odczekać 15 minut.

Pucharami nagrodzeni zostali także zdobywcy drugiego oraz trzeciego miejsca. Na drugiej pozycji uplasowała się Iza Nikel z Kaszub czyli zwyciężczyni wspomnianych eliminacji dla blogerów. Na co dzień zajmuje się ona transportem specjalistycznym, prowadząc zestaw do przewozu drewna. Trzecią pozycję zajął zaś Rajmund Napierała w województwa lubuskiego, pracujący jako kierowca w transporcie dalekobieżnym. Całą finałową trójkę możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu:

Za krajowe zwycięstwo Kornel otrzymał voucher na wakacyjny wyjazd o wartości do 5 tys. złotych. Będzie też będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale DAF Driver Challenge 2019, który odbędzie się w ostatni weekend września, w Luksemburgu. Zmierzy się tam z najlepszymi kierowcami z całej Europy, walcząc o nagrodę główną. Nie powiem Wam jednak jaka to będzie nagroda, gdyż informacja ta nadal pozostaje tajemnicą.

Swoją drogą, jest bardzo możliwe, że Kornel Grzybowski będzie reprezentował Polskę w jeszcze jednym konkursie. Już 20 września wystartuje on bowiem w krajowym finale konkursu Optifuel Challenge 2019, organizowanego przez markę Renault Trucks. Powalczy tam z dziewięcioma przeciwnikami, którzy podobnie jak on wygrali eliminacje regionalne.