OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Sierpień, 2018

Korytarze ratunkowe dzięki komunikatom w CB radiu – Niemcy nadadzą informacje w ośmiu językach

Przed chwilą wyjaśniłem, dlaczego Niemcy chcą od 2020 roku zakazać korzystania w czasie jazdy z CB radia (zapraszam tutaj). Żeby natomiast zakazowej paranoi stało się zadość, teraz wyjaśnię dlaczego Niemcy dostrzegają w CB radiu szansę na poprawę bezpieczeństwa.

Wszystko za sprawą projektu przygotowywanego przez władze niemieckiego landu Hesja. W jego ramach, służby ratunkowe będą korzystały z CB radia, by nadawać komunikaty z poleceniem utworzenia korytarza ratunkowego. Należy też zaznaczyć, że jest to pierwszy taki projekt w całych Niemczech.

Komunikaty zostaną uprzednio nagrane w aż ośmiu językach. Zbliżając się do miejsca akcji, ratownicy wyemitują je na wszystkich możliwych kanałach, niejako torując sobie drogę. Dzięki temu kierowcy otrzymają bowiem informację z wyprzedzeniem, mając więcej czasu na zjechanie do krawędzi jezdni.

Przypomnę tutaj, że utworzenie korytarza ratunkowego jest w Niemczech obowiązkowe. Kto tego nie zrobi, naraża się na karę w wysokości od 200 do 320 euro. W skrajnych przypadkach możemy nawet stracić prawo jazdy na okres miesiąca. Co więcej, już w przyszłym roku podobny nakaz ma się się też pojawić w Polsce.

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Martinez napisał(a):

  A czy w związku z planowanym publikowaniem tych komunikatów obowiązkowym stanie się posiadanie CB-Radia?
  Jednak na zachodzie to się chyba za dobrze nie czują…

 2. Dawid napisał(a):

  W Polsce mogą nadawać taki komunikat, ponieważ wielu kierowców używa CB, ale na zachodzie? I co jeszcze, przecież taki komunikat nadawany jest przez służby drogowe w Niemczech. A przeważnie słychać je w radiu dopiero po minieciu niebezpiecznego miejsca.

 3. Walker napisał(a):

  Przecież to nie ma odwzorowania , bynajmniej na polskim kanale, czy tam 28 jak kto woli. Kolega Dawid dobrze mówi. Pierwszy komunikat słychać 100metrow od pierwszego samochodu ostrzegawczego przed zdarzeniem. A siofery mają w du*ie CB radio. Tablecik wywalony na pół szyby, do tego laptop najlepiej 90cali i film oglądają. Ja mam zawsze włączone i kiedy się człowiek pyta o coś to cisza. A jak już stanie w korku to co chwilę słychać:”mobile co się tam wydarzyło bo radio miałem ściszone?”. I to się powtarza co kilka sekund wtedy takie pytanie jak kolejne barany dojeżdżają do korka. Ja mam zawsze telefon z mapami google odpalony przed sobą, ale na samym dole szyby czołowej przyczepiony i wcześniej widzę czy jest korek czy nie i wiem jak się zachować, a Ci co filmy oglądają to cóż… niespodzianki mają i później debatują jak to objechać 😀

 4. Goomen napisał(a):

  Skoro zakazuja uzywania cb radia w 2020r to ciekawe ilu kierowcow bedzie mialo wgl wlaczone cb? Bo niby po co zeby zarobic mandat….paranoja!!!

 5. Jacej napisał(a):

  A ja tam radio cb przeważnie mam wyłączone, na korki w nawigacji jest traffic i nie muszę słuchać głupio mądrych polskich super driver ów. Po prostu dłuższe ich słuchanie obniży każdemu po jakimś czasie iloraz inteligencji

 6. Susz napisał(a):

  Uwaga niebezpieczne Niemcy…
  UWAGA NIEBEZPIECZNE NIEMCY…
  UWAGA NIEBEZPIECZNE NIEMCY…
  Uwaga niebezpieczne Niemcy…

 7. KAMIL (FALCON) napisał(a):

  Już widzę korutarze ratunkowe w Polsce, jak u Nas “kierowcy” po rondzie nie umieją jeździć haha

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.