Koronawirus a zwolnienia kierowców – statystyki z USA mogą robić wrażenie

Na zdjęciu: Mack z Comcar Industries

Dokładne, europejskie statystyki na ten temat nie są jeszcze znane. Za to w Stanach Zjednoczonych już wiadomo, że pandemia koronawirusa kosztowała tysiące miejsc pracy w branży transportowej.

W samym tylko kwietniu zatrudnienie straciło 88,3 tys. amerykańskich kierowców ciężarówek. Jest to większy jednomiesięczny spadek, który odnotowano w ciągu ostatnich 30 lat. Robi to też tym większe wrażenie, że w ostatnich latach Amerykanie bardzo wiele mówili o niedoborze kierowców na rynku pracy.

Powyższe statystyki zgrały się też w czasie z informacją o dużej upadłości. Wniosek o bankructwo złożyła firma transportowa Comcar Industries działająca na rynku od 67 lat i zatrudniająca dokładnie 949 kierowców. Jeśli więc Comcar nie znajdzie odpowiednio dużego inwestora, wszyscy ci kierowcy z dnia na dzień mogą stracić zatrudnienie.

Choć faktem też jest, że powyższe doniesienia nie mogą zaskakiwać. Amerykańska gospodarka pogrążona jest w chaosie, a łączne bezrobocie we wszystkich sektorach zbliża się do 15 procent. Można więc powiedzieć, że co siódmy mieszkaniec tego kraju jest obecnie pozbawiony pracy.