OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Lipiec, 2018

Konwój polskich wozów strażackich przejechał przez Szwecję, przygotowano mu piękne powitanie

Konwój polskich wozów strażackich to jakże piękny widok, który od wczoraj obiega szwedzkie media. W przejeździe uczestniczyły aż 44 pojazdy, wiozące łącznie 139 ratowników.

Szwedzi wyszli na drogi i witają polskie wozy z wiaduktów. Ratownicy pojechali bowiem do ich kraju, by walczyć z szalejącymi pożarami. Objęły one środkową część kraju, w związku z upałami, które kompletnie zaskoczyły Skandynawię.

Sami Szwedzi nie byli w stanie poradzić sobie z kataklizmem. Opublikowali więc międzynarodową prośbę o pomoc, na którą natychmiast odpowiedziało polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szwedzi zaakceptowali propozycję polskiej pomocy w piątek, a już w sobotę 44 wozy ratowniczo-gaśnicze wjechały na prom w Świnoujściu. Na ich pokładzie znajdowali się ratownicy przede wszystkim z województwa zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego.

Polacy spędzą w Szwecji dwa tygodnie, mieszkając w prowizorycznym obozie. Będą tam dysponowali własnym zapleczem żywieniowym, a nawet medycznym. Jest to rzecz, o której szwedzkie media nie zapominają wspomnieć, tym bardziej wychwalając naszych strażaków.

Filmy z przejazdu:

Zdjęcia opublikowane przez MSWiA:

Ten wpis ma 34 komentarzy

 1. aefjio napisał(a):

  Dla omamionych pięknymi obrazkami “solydarności” ze szwedami: przejazd, pobyt i praca polskich strażaków w szwecji jest opłacana z… kieszeni polskiego podatnika.

  Równie dobrze mogliśmy wysłać te pieniądze na Ukrainę dla oligarchów.

  • Dzik napisał(a):

   Życzę Ci abyś Ty kiedyś potrzebował pomocy “za kasę podatnika”

  • Nec napisał(a):

   aefijo tacy jak ty też mają prawo istnieć. Musisz mieć bardzo kiepskie życie skoro nie wiesz co to pomoc .

  • PiotrFr napisał(a):

   A jak nam pomagają obce służby w czasach kataklizmów to my za to płacimy myślisz? Wiesz co to “człowieczeństwo” i “solidarność”?

  • Piotr napisał(a):

   Masz prawdziwe polskie podejście Unia mam ma dawac i pomagać w potrzebie ale my już im nic

  • Evangero napisał(a):

   A wiesz ile nasz kraj wydaje na różnego rodzaju reklamy, akcje promujące nasz kraj, starające się zmienić antypolski obraz promowany przez niektóre organizacje itp…? Gwarantuje Ci że ta akcja kosztuje dużo mniej, a efekt jest o wiele większy, trwalszy. Przynajmniej w Szwecji. Więc czasem warto widzieć więcej niż czubek własnego nosa, i spojrzeć na sprawę nieco szerzej…

   A pieniędzy nie musimy wysyłać na Ukrainę, bo “nasi właśni oligarchowie” się nią dobrze zaopiekują, czy to z poprzedniej, obecnej czy przyszłej władzy…

  • Darek napisał(a):

   Nawet jak poszło 1zł z “kieszeni” każdego Polaka to co teraz będziemy biedniejsi? Strażacy nie pojechali tam na wakacje tylko pomagać.
   A porównanie do oligarchów z Ukrainy nijak ma się do tego, bo tutaj nie dajemy nikomu pieniędzy do ręki i nie mówimy zrób coś z nimi

  • pete379 napisał(a):

   Szwedzi nie wahali się wysyłać pomoc za PRL do Polski. Także ten. I lepiej gasić lasy w Szwecji niż sponsorowac wojnę na Ukrainie.

   • ja napisał(a):

    dokładnie! gdy nam pomagano za komuny, to było pięknie. teraz gdy możemy w ten sposób podziękować, róbmy to! i fajnie gdy o nas mówią w pozytywnym kontekście

  • Jo ze wsi napisał(a):

   I L(ch)#j za przeproszeniem…..
   Już wolę się dołożyć z własnych podatków i pomóc w takiej sytuacji kryzysowej, niż sponsorować pobyć jakiś muslimów w Polsce.
   Nie można być takim zakapiorem i prezentować taką postawę jaką prezentujesz.
   Polska jest zawsze pomocna – czy się to takim “mózgom” podoba czy nie – a zapewne się nie będzie podobać – bo to przecież kraj “rasistów, nazistów, ksenofobów, islamofobów, peda…. znaczy genderofobów i oczywiście antysemici”.

  • *KroQ* napisał(a):

   Dodatkowo muszę powiedzieć, że na taką pomoc nie jest przeznaczana cała siła, która ma za zadanie również (i przede wszystkim) ochraniać Nasz kraj. Są wytypowane jednostki z całego kraju i jadą.
   Jadą by pomagać, nie na wakacje (jak już Ktoś tu wspominał).
   Polacy mimo takiego złego “piaru” który próbuje się na Polakach kreować zawsze pomagali – grupy poszukiwawcze na przykład – nawet do Rosji jechali gasić pożary – mimo politycznej niechęci, którą media kreują….
   Pomoc to pomoc i już….

   Dodatkowo “inteligencie” to również może być traktowane jako ćwiczenia “w boju”….
   Uda się pomóc – SUPER, ale jednocześnie Nasze Chłopaki ćwiczą zgranie, wspólne działanie, może nawet czegoś nowego – lepszego – się nauczą, co uda się później u Nas wprowadzić, wykorzystać, aby NAM również żyło się lepiej i bezpieczniej.

   Jeśli więc Aż tak cię boli że za “Twoje” złotówki” tam jadą – to jedź do “usraela” lub “macierzy mośkowej” – bo tam więcej takich ludzi co na wszystkim chcą tylko zarobić….

  • Łukasz napisał(a):

   W szwedzkich komentarzach również zdarzają się takie trole śmieszkujący z naszych strażaków ale wiedz chłopie że normalni ludzie mają takie komentarze głęboko w zadzie.

  • Kier napisał(a):

   Wiekszej bzdury w zyciu nie slyszalem. Brak slow.

  • Kamil napisał(a):

   Pamiętaj, że to działa w dwie strony, dziś oni, jutro my.

  • Kamil napisał(a):

   Dziś ja pomogę Tobie, Ty jutro mnie …
   Wolę żeby pieniążki szły na to niż na zasiłki dla nielegalnych – bezkarnych tak jak to się odbywa w Niemczech.

 2. Kamil1948 napisał(a):

  Szacunek chloaki, brawo! Ja maluczki, klaniam sie do kolan. Wszystkiego dobrego.

 3. JacekKaszuby napisał(a):

  Szacun Panowie

 4. Michal napisał(a):

  My Polacy ogolnie pomagamy w czasie krzywdy, ciekawe czy strazacy beda mile opuszczac Szwecje ? Lubie STRAZ , niech pomoga i cali wroca z akcji ratunkowej

 5. truckeronroad.com napisał(a):

  W Szwedzkich mediach bardzo pozytywny przekaz dotyczący tej sytuacji.

 6. Ciekawy napisał(a):

  Bardzo się cieszę że my Polacy jesteśmy w stanie pomóc innym narodom w czasie wojny pomogliśmy w Anglii Włochom ale czy nam ktoś pomoże jeśli będziemy tego potrzebowali czy wyprą się na nas czterema literami jak Francuzi Oby nie Pokaż mi ducha walki Pozdrawiam

 7. Dawid napisał(a):

  aefjio masz głupio pisać to lepiej nic nie pisz. Nam też pomagali, np. Holendrzy podczas powodzi, tak właśnie wygląda pomoc sąsiedzka.

 8. *KroQ* napisał(a):

  Ja chętnie zobaczyłbym materiał z przeprawy, bo chyba jakimś promem musieli się przeprawiać….
  Może są jakieś takie materiały – ciekawe na artykuł – może Ktoś w MSWiA pomyślał i uwiecznił….

 9. Pix81 napisał(a):

  Brawo panowie wracajcie bezpiecznie

 10. egon napisał(a):

  bravo chłopcy , szacun jestesmy z was dumni , szprzęt rowniez na swiatowym poziomie , szwedzi sobie sami nie poradza – nie maja strażaków i sprzetu ,

 11. Tołdi napisał(a):

  Ktoś wie, skąd przeprawiali się promem? Kurna, chyba musieli całą łajbę wyczarterować!?

 12. Randy napisał(a):

  Szwedzi to bardzo sympatyczny naród lubię tam jeżdzić . Bardzo dobrze że nasi strażacy tam są i pomagają. Państwowej kasy akurat na takie cele mi nie szkoda

 13. Madmax napisał(a):

  Aegon już sam podpis świadczy o tobie. Jakiś pokręcony. Chopaczky, czy ty masz pojęcie ile ochotnicza straż pożarna w Polsce otrzymała darów i sprzętu z innych krajów unii. Ile nam pomogli, dzięki temu mogliśmy pracować, ratować. Ale tobie z takim nastawieniem, jak coś ci się stanie napewno wystawimy fakturę. I to grubą…

 14. grzestato napisał(a):

  Wielkie brawa za Pracę strażaków z narażeniem niejednokrotnie swojego życia! I nieważne gdzie ją wykonują. Jak w Niemczech były powodzie, to też rząd wysyłał naszych strażaków i nie była to “dobra zmiana”. A teraz widzę w mediach, jak się puszą politycy jedynie słusznej partii, tak jakby to oni sami stali z prądownicą na linii ognia. Nie zdziwi mnie fakt przyznania sobie przez nich nagród…

 15. Kamil napisał(a):

  Nasi chłopcy znają się na robocie, nie są jakimiś pozerami.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.