Konwój ciężarówek połączony z festynem dla dzieci – w tę niedzielę na Opolszczyźnie

Na zdjęciach możecie zobaczyć ubiegłoroczną edycję tej samej imprezy.

Choć kalendarzowy Dzień Dziecka jest już za nami, w branży transportowej szykuje się z tej okazji jeszcze jedno wydarzenie. Będzie nim konwój ciężarówek połączony z festynem dla dzieci, zaplanowany na najbliższą niedzielę, 9 czerwca, w gminie Pokój, między Namysłowem a Opolem.

Zbiórka samochodów ciężarowych odbędzie się między godziną 10.00 a 10.30, na boisku w miejscowości Zawiść, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Stamtąd ciężarówki wyruszą w konwój lokalnymi drogami, wiodący do historycznego ronda w miejscowości Pokój, mającego ponad 500 metrów obwodu. Tam ciężarówki wykonają kilka okrężnych przejazdów, by następnie zawrócić i znowu dotrzeć na wspomniane boisko w Zawiści. Łączna trasa konwoju będzie liczyła około 41 kilometrów, na rondzie ma czekać fotograf z dronem, a dalsza część wydarzenia odbędzie się już na boisku, trwając do godziny 16.00. Tam, poza wystawą ciężarówek, pojawią się bryczki konne, dmuchane zamki, animatorzy dziecięcy, a także przekąski oraz napoje.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Truck Mechanic from Poland, prowadzący popularny kanał na YouTube. Pojawi się on na miejscu swoim amerykańskim Freightlinerem Columbią, a wśród innych potwierdzonych pojazdów jest między innymi Freightliner FLA kolekcjonera Bartka Sołtysa oraz odrestaurowane Volvo F10 z firmy Piomar. Poza tym przewidziano plac dla kilkunastu innych ciągników, a ostatnie miejsca do udziału w konwoju jeszcze czekają. Jeśli więc chcecie się przyłączyć, wystawiając na festynie swój pojazd, może dokonać zgłoszenia poprzez aplikację Whatsapp, pod numerem 884900860, przesyłając tam imię, nazwisko, zdjęcie ciężarówki i numer rejestracyjny. Dodatkowe informacje można uzyskać na facebookowej stronie wydarzenia.

Boisko w Zawiści: link do Google Maps

Rondo w Pokoju: link do Google Maps