Kontrole trzeźwości w Niemczech – kolejne akcje na parkingach i poważny przypadek Polaka

Wraz z zakończeniem weekendu z Niemiec napłynęła cała seria transportowych doniesień. Dotyczyły one kontroli trzeźwości, prowadzonych zarówno na parkingach, jak i wśród kierowców znajdujących się już w ruchu.

Zanim przejdziemy do podsumowania parkingowego, przyjrzymy się drogowej kontroli z sobotniego wieczora. Policja trafiła wówczas na 34-letniego Polaka, który będzie teraz musiał odpowiedzieć za jazdę po alkoholu oraz nielegalne posiadanie broni.

Mężczyzna został zatrzymany około godziny 23, na autostradzie A93 nieopodal Aiglsbach. 34-latek miał wówczas w wydychanym powietrzu niemal 2 promile alkoholu, a przy tym prowadził samochód ciężarowy. Ponadto w jego kabinie znaleziono jednoręczny nóż oraz latarkę z paralizatorem. Oba te przedmioty wymagają w Niemczech specjalnego zezwolenia.

W następstwie kontroli, Polak został zabrany do szpitala, by przejść badanie krwi. Następnie prokurator podjął decyzję o zamknięciu go w areszcie, gdzie poczeka na rozprawę. Konieczne było przy tym zorganizowanie zastępczego kierowcy, by odebrał on ciężarówkę z trasy.

Tymczasem dzień później, w niedzielę po południu, rozpoczęła się kolejna seria parkingowych kontroli. Działania tego typu prowadzono między innymi w Górnym Palatynacie, czyli regionie położonym między Norymbergą a czeską granicą.

Tamtejsza policja opublikowała podsumowanie akcji, mówiące o sprawdzeniu dokładnie 162 kierowców. Wszyscy oni zostali skontrolowani między godziną 18 a północą, na parkingach dla samochodów ciężarowych. W czterech przypadkach wykryto zaś przekroczenie dopuszczalnego limitu 0,5 promila, uniemożliwiając kierowcom ruszenie w dalszą trasę.

Nieco dalej na południe, przy niemiecko-austriackiej granicy w Kiefersfelden, z kontrolą spotkał się też Czytelnik Paweł. Jak wspomina, funkcjonariusze pojawili się na parkingu około godziny 18.15 w niedzielę, pukali do każdej kabiny i podawali kierowcom alkomaty. Jeśli natomiast kierowca danej ciężarówki nie został sprawdzony, numery rejestracyjne tego pojazdu były zapisywane.

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem.