OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Maj, 2019

Niemiecka kontrola ciężarówki trwała 7,5 godziny, a polski kierowca stracił z nerwów przytomność

7,5-godzinna kontrola ciężarówki może naprawdę wykończyć nerwowo. Przekonał się o tym 45-letni Polak, zatrzymany w czwartek na niemieckiej autostradzie A63.

Skontrolowane Volvo FM wyróżniało się już z daleka. Zestaw jechał z odsuniętym dachem naczepy, by zmieścić w środku ciężarówkę z zakabinowym żurawiem. Niestety, przez to przekroczona została wysokość 4 metrów, a kierowca nie dysponował na to zezwoleniem.

Sama naczepa okazała się być w bardzo złym stanie technicznym. Gdy natomiast sprawdzono tachograf, na jaw wyszedł cały szereg nieprawidłowości. Kierowca nie tylko przekraczał normy, ale też nie korzystał z urządzenia zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Wszystkich naruszeń przepisów było tak dużo, że policja poświęciła na kontrolę rekordowe siedem i pół godziny. Ostatecznie uznano też, że ładunek trzeba przenieść do pojazdu o niższym podwoziu, a kierowca powinien odbyć obowiązkową przerwę.

Dla 45-latka z Kielc to było zbyt wiele. Mężczyzna nie wytrzymał kontroli nerwowo i zemdlał w towarzystwie policjantów. Na parking wezwano wówczas ratowniczy helikopter, który przetransportował Polaka do pobliskiego szpitala.

Na szczęście stan kierowcy okazał się być stabilny i szybko doszedł on do siebie. Już w piątek 45-latek wyszedł ze szpitala, odebrał ciężarówkę i ruszył do kraju. Z tym jednak zastrzeżeniem, że w trasę pojechał samym ciągnikiem.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: