Kontenerowe nowości na IAA Hannover 2014, czyli premierowe naczepy od firm Kögel oraz Fliegl

kogel_port_20_tankplex

Między 25 września a 2 października niemieckim Hannover będzie prawdziwą mekką branży transportowej. Odbędzie się tam bowiem wówczas 65. edycja targów pojazdów użytkowych IAA, na które zwieziony zostanie najciekawszy sprzęt z całej Europy, a także i z innych kontynentów. Obecne będzie na pewno sporo nowych ciężarówek, w tym chińskie produkty marki Dongfeng, o czym więcej pisałem TUTAJ, a także nie zabraknie różnego rodzaju przyczep i naczep. Będą wśród nich m.in. produkty firm Kögel oraz Fliegl Trailer, którym chciałbym teraz poświęcić kilka zdań.

Kögel przewiezie do Hannoveru nową gamę naczep podkontenerowych, wśród których najważniejszą nowością będzie podwozie przygotowane specjalnie z myślą o transporcie kontenerów-cystern – Kögel Port 20 Tankplex. Jest to konstrukcja o technologicznym DMC na poziomie aż 39500 kg, z czego 36,5 tony przypada na ładowność, zaś tylko 3 tony to masa własna. Możemy załadować na nią 20-stopowe cysterny, 20-stopowe kontenery ISO, kontenery 23- oraz 25-stopowe, a także nadwozia wymienne o długości od 7150 do 7820 mm. Główną zaletą pojazdu ma być oczywiście bardzo niska masa własna, która wynika z szerokiego zastosowania wyposażenia z aluminium, z felgami i zbiornikami powietrza na czele.

Co natomiast na przełomie września i października pokaże Fliegl Trailer? Również i tutaj bardzo istotną nowością będzie „rama” pod kontenery, a konkretnie model Vario Containerchassis V2+. Będzie on wyposażony w rozsuwaną część środkową ze zdalnym sterowaniem, rozciągany przód z zabezpieczeniami typu duplex, rozciągany tył, a także uniwersalny system mocowania kontenerów, dzięki któremu bezpiecznie przewieziemy także konstrukcje 45-stopowe.

Kolejną nowością od Fliegl Trailer będzie izolowana wywrotka do transportu asfaltu, a także nowe generacje naczep RoadRunner oraz MegaRunner, czyli popularnych „firanek”. Poza nimi na targach zobaczymy „muldę” RoadRunner Coil Greenlight z masą własną na poziomie nawet 6 ton, system otwierania boków naczep Quick Lock System, który ogranicza czas trwania tej operacji o nawet 50 proc., a także lekki wózek dolly, ważący podobno o 30 proc. mniej niż konstrukcje konkurencji.