OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Grudzień, 2015

Konkurs związany z 90. jubileuszem marki olejów silnikowych Mobil Delvac – LISTA ZWYCIĘZCÓW

konkurs_mobil_delvac_40ton_5

Panie i Panowie, oto lista laureatów konkursu Mobil Delvac 1.

Miejsce 1. – Mariusz Barański

Miejsce 2. – Jakub Thomas

Nagrody pocieszenia (miejsca 3-10): Mariusz Augustyniak, Łukasz Kruk, Olex81, Piotr Majkowski, Kamil Olszak, Karol Stybak, Andrew507, Maksymilian Oszajca.

Do wszystkich osób przesłane zostaną wiadomości celem uzgodnienia adresu wysyłki. Konieczne będzie podanie także numeru telefonu, gdyż jest to wymagane przez firmę kurierską, która dostarczy nagrody.


Diesel Engine Lubricant by Vacuum Oil, w skrótce DELVAC – pod tą nazwą w 1925 roku w Ameryce zarejestrowano nowy produkt firmy Vacuum Oil, poprzednika koncernu ExxonMobil. Produktem tym był specjalny olej przeznaczony do silników wysokoprężnych, czyli rzecz niesamowicie nowoczesna, biorąc pod uwagę fakt, że pierwsza dieslowska ciężarówka została zaprezentowana w Niemczech zaledwie rok wcześniej.

Od tamtego czasu, czyli przez pełne dziewięć dekad, inżynierowie stale rozwijali oleje Mobil DELVAC, aby dotrzymać kroku coraz szybciej rozwijającej się motoryzacji. Na przykład w latach 30-tych nikt nie myślał o kompatybilności olejów silnikowych z filtrami DPF i normach emisji spalin, ale za to bardzo ważnym zagadnieniem było wydłużanie żywotności oleju oraz opracowanie takich formulacji, które chroniłyby wnętrze silnika przed korozją. W latach 70-tych nastąpiła prawdziwa rewolucja i na sklepowych półkach pojawił się pierwszy syntetyczny olej do ciężarówek, noszący nazwę Mobil Delvac 1. Dzisiaj główne zadania olejów silnikowych sprowadzają się nie tylko do ochrony silnika przed zużyciem, lecz także poprawiania osiągów, ograniczania zużycia paliwa i oferowania firmom transportowym po prostu realnych oszczędności. Firma ExxonMobil podkreśla, że te ostatnie można osiągnąć z olejami Mobil Delvac nawet po uwzględnieniu wyższych kosztów zakupu olejów syntetycznych.

Wróćmy jednak do dat, zgodnie z którymi oleje Mobil Delvac obchodzą swoje 90-te urodziny. Z tej właśnie okazji chciałbym Was zaprosić

WYKOP ten tekst!