Konkurs Optifuel Challenge 2014 coraz bliżej – polskie zmagania rozpoczną się w maju

renault_seven_lincs_1

Już wkrótce rozpoczną się krajowe eliminacje do Optifuel Challenge 2014 – organizowanego przez Renault Trucks konkursu w jeździe ekonomicznej . W tym roku najlepsi europejscy kierowcy będą rywalizować za kierownicą Renault serii T, czyli nowego flagowego modelu w gamie francuskiego producenta. Rundy kwalifikacyjne w 19 krajach wyłonią łącznie 34 uczestników, którzy w listopadzie spotkają się w wielkim finale.

Optifuel Challenge to międzynarodowy konkurs propagujący oszczędną jazdę, opracowany i organizowany przez Renault Trucks w Europie, Maroku, Tunezji i Rosji. Podczas kwalifikacji zadaniem uczestników jest pokonanie wyznaczonej trasy, będąc przy tym ocenianym za średnia prędkość i średnie zużycie paliwa. Pomiary i analiza tych parametrów dokonywane są oczywiście za pomocą fabrycznych narzędzi znajdujących się na pokładzie modelu T – systemu telematycznego Renault Trucks Optifleet i aplikacji analitycznej Optifuel Infomax.

Uczestników konkursu mogą zgłaszać sami transportowcy, wybierając po jednym kierowcy ze swojej firmy. Eliminacje krajowe wyłonią krajowego mistrza, po czym najlepsi z 34 krajów będą rywalizować ze sobą w finale europejskim, który ma mieć miejsce w listopadzie. Start polskiej edycji zmagań przewidziano na maj.

renault_seven_lincs_2

Źródło: Renault Trucks