Konkurs dla miłośników Euro Truck Simulator 2 – sprawdź, czy wygrałeś dodatek „Vive la France”

ets2_francja_recenzja_27

Aktualizacja, ogłoszenie wyników:

Na wstępie chciałbym podziękować za wszystkie zgłoszenia, których trzycyfrowa ilość bardzo mile nas zaskoczyła. Przesyłaliście pomysły naprawdę najróżniejsze, od tych powtarzających się co najmniej kilkukrotnie, aż po idee wręcz zaskakujące. Sporo osób zwróciło na przykład uwagę na konieczność wprowadzenia możliwości zakupu naczepy, czy też uczynienia norm czasu pracy bardziej realistycznymi. Kto natomiast przesłał propozycje na tyle wyróżniające się, że postanowiliśmy je wraz z firmą Cdp.pl nagrodzić?

Propozycja Kacpra dotycząca dźwięków:

Odpowiedź na pytanie z tematu nasuwa się sama – po przejeżdżeniu pięknym modelem Scanii 124L 400 setek tysięcy kilometrów najbardziej brakuje mi odgłosów wycia mostu napędowego i skrzyni biegów (traktujmy to jako całość, bo można to załatwić jednym wspólnym skryptem z odpowiednimi możliwościami konfiguracji). Autorzy gry nie zauważyli chyba, że ciężarówki oprócz ryku silnika wydają z siebie również melodię zazębiających się przełożeń oraz wałków, zębatek i przekładni w moście napędowym. Każdy bieg ma swój odgłos, inaczej brzmi bieg o przełożeniu np. 9,3:1, inaczej 1:1 (nie brzmi wcale – słychać wyłącznie most), inaczej brzmi też nadbieg (np. 0,83) w połączeniu z huczącym i wibrującym od naprężeń wywołanych stanem polskich dróg mostem. Myślę, że wielu ludzi chciałoby usłyszeć, jak ich Scania, Iveco czy DAF tworzą tak realistyczną melodię podzespołów, że można naprawdę ulec złudzeniu siedzenia w kabinie prawdziwego pięcioosiowego potwora. To jest wg mnie zdecydowanie to, czego brakuje tej grze, a przecież realistyczne udźwiękowienie było jednym z założeń twórców.

Propozycja Łukasza z fotoradarami i punktami karnymi:

Moim zdaniem dobrą zmianą w grze Euro Truck Simulator 2 było by zmienienie formy przyznawania mandatu za przekroczenie prędkości zmierzonego fotoradarem. Według mnie mandat powinien być przyznawany po czasie w odstępie kilku dni. Powiadomienie o takowym fakcie powinno się dostawać na e-mail fajnym smaczkiem by było dodanie zdjęcia ciężarówki która złamała dane ograniczenie, zaznaczenie na mapie w którym miejscu doszło do wykroczenia oraz podanie kwoty i numerów rejestracyjnych. Do tego można by uruchomić licznik manatów i punktów karnych. Po 21 punktach by trzeba zapłacić daną kwotę i przejść plac manewrowy jak w Scania Truck Simulator. Myślę ze dzięki takiemu udoskonaleniu gra będzie bardziej realistyczna i przyjemniejsza. Pozdrawiam serdecznie.

Propozycja Adriana z systemem zdarzeń losowych i ubezpieczeń:

Do gry wprowadziłbym zdarzenia losowe, a dokładniej ponoszenie konsekwencji za spowodowanie wypadków. Raz na jakiś czas (oczywiście nie za często, by nie zaburzyć ekonomii naszej firmy), nasi kierowcy będą powodować kolizje lub wypadki wynikłe ze zbyt długiej pracy (zaśnięcie za kierownicą), czy chociażby z przejechania na czerwonym świetle. Wtedy ponosilibyśmy ogromne kary za zniszczoną ciężarówkę lub/oraz za ładunek. Jednak będzie możliwość wykupienia ubezpieczenia, które w jakiejś części pokryje koszty wypadku. Zarówno takie zdarzenia będziemy popełniać my, jak i kierowcy o niskich umiejętnościach, ale jeśli wina stoi po stronie SI to my będziemy dostawać odszkodowanie. Jeśli kierowca będzie co chwile powodował straty, będziemy mogli go zwolnić i zastąpić nowym. Dany element poprawi realistyczność rozgrywki, ponieważ w prawdziwym świecie zdarzają się takie rzeczy, a w grze jest moim zdaniem trochę za łatwo i gdy mamy już kilka garaży oraz kierowców, zarabiamy tak dużo pieniędzy, że nie ma ich na co wydać.

Do wszystkich zwycięzców zgłoszę się mailowo.


Wraz z końcem ubiegłego roku wirtualna sieć dróg z Euro Truck Simulator 2 rozszerzyła się o aż 20 tys. kilometrów. Był to efekt wydania dodatku „Vive la France”, uzupełniającego dotychczasową mapę Francji o tereny położone na zachód od Lyonu oraz Paryża. I właśnie ten dodatek będziecie mogli teraz wygrać, w ramach konkursu zorganizowanego z polskim dystrybutorem gry – firmą Cdp.pl.

Aby wygrać, trzeba odpowiedzieć na następujące pytanie – o jaki element uzupełniłbyś grę Euro Truck Simulator 2, w ramach kolejnych udoskonaleń? Ponadto, żeby nie było za łatwo, należy w maksymalnie siedmiu zdaniach uzasadnić swój wybór – dlaczego dany element jest potrzebny i w jaki sposób poprawi on realistyczność rozgrywki. Wszelkie zgłoszenia należy przesyłać na adres [email protected], do końca niedzieli włącznie (26 lutego). Następnie wybierzemy z firmą Cdp.pl najciekawsze naszym zdaniem propozycje i autorów trzech z nich nagrodzimy właśnie dodatkami „Vive le France”.