Komunikaty WITD w Gdańsku – na Pomorzu Gdańskim busy ważą na potęgę, czyli kontrola za kontrolą

Inspekcja Transportu Drogowego z Gdańska najwyraźniej postanowiła uczynić z Pomorza Gdańskiego region wolny od przeładowanych „busów”. Na stronie WITD w Gdańsku pojawia się bowiem komunikat na ten temat za komunikatem i tylko w ciągu dwóch pierwszych tygodni września masowe ważenie zorganizowano trzy razy. Pierwsze z nich opisywałem już TUTAJ, nawiązując do uwiecznionego na fotografii, fabrycznie nowego Forda Transita, natomiast kolejne dwa komunikaty czekają poniżej.

witd_gdansk_wazenie_itd_2

2. Ważenie pojazdów o dmc do 3,5 tony – Gniew

W dniu 9 września 2014 roku zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku prowadził w godzinach porannych działania z wykorzystaniem wag do pomiarów statycznych na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Gniew. Zatrzymano, skontrolowano i zważono 10 pojazdów o DMC do 3,5 tony.

W 6 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i dopuszczalnej ładowności, kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 1550zł i zakazano dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru przewożonego ładunku. W jednym przypadku stwierdzono, że kierowcy cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami, co potwierdził przybyły na miejsce patrol policji. Zatrzymano również jeden dowód rejestracyjny.

Kierowcy, którzy przeładowali nadmiar ładunku zostali po ważeniu weryfikacyjnym dopuszczeni ponownie do ruchu.

witd_gdansk_wazenie_itd_3

3. Ciąg dalszy ważenie pojazdów na terenie Trójmiasta i okolic…

W dniu 15 września 2014 roku zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku prowadził działania ukierunkowane na przekroczenia dopuszczalne masy całkowitej i ładowności na drodze krajowej S6 obwodnica Trójmiasta oraz drogach dojazdowych. Zespół kontrolny weryfikował masę zatrzymanych przez motocyklistę pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 501 w Gdańsku ul. Armii Krajowej. Zatrzymano i zważono 13 pojazdów o DMC do 7,5 tony. We wszystkich przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i dopuszczalnej ładowności, a rekordzistą okazał się kierowca prowadzący pojazd o masie rzeczywistej 6900kg przy dopuszczalnej masie całkowitej określonej na 3500kg.  Kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 3000zł i zakazano dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru przewożonego ładunku.

Kierowcy, którzy przeładowali nadmiar przewożonego ładunku na inne pojazdy zostali po ważeniu weryfikacyjnym dopuszczeni ponownie do ruchu.