Komunikat WITD w Poznaniu: W pełni legalne Renault Mascott z ładunkiem nielegalnego tytoniu

Stała się rzecz niesamowita – WITD w Poznaniu zatrzymało do kontroli Renault Mascott, które miało w dowodzie rejestracyjnym aż 6-tonowe DMC i nie było przeładowane! Zaskoczenie inspektorów musiało być ogromne, bo spotkanie Mascotta z uczciwymi zapisami w dowodzie, wyposażonego w tachograf, urządzenie viaBOX i kabinę sypialną naprawdę nie jest łatwe. Cała kontrola mogłaby więc stać się naprawdę pozytywnym motywem, gdyby nie ładunek, który przewożono w białym „busie”. Komunikat autorstwa WITD w Poznaniu poniżej:

30 sierpnia patrol Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału terenowego w Lesznie zatrzymał do kontroli drogowej pojazd dostawczy. Pojazd zatrzymano na Al. Piłsudskiego w Lesznie w związku z podejrzeniem przekroczenia dozwolonej ładowności.

Po zatrzymaniu stwierdzono, że dmc pojazdu wynosi 6 ton ale kierowca nie posiadał dokumentów na przewożony ładunek. Kontrola ładowni wykazała, że w pojeździe przewożony jest ładunek niewiadomego pochodzenia przypominający tytoń.

W związku z powyższym sprawę przekazano policjantom KMP w Lesznie. W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili, że kierowca przewoził 31 kartonów z zawartością rozdrobnionych liści tytoniu o wadze przekraczającej 3500 kg.

Wyroby nie posiadały wymaganych znaków akcyzy. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Wstępnie ustalono, że podejrzany spowodował uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę przekraczającą półtora miliona złotych.

Źródło tekstu i zdjęć: WITD Poznań

renault_mascott_nielegalny_tyton_witd_poznan