Komunikat WITD w Gorzowie – z oberwanym bębnem hamulcowym przecież da się normalnie jeździć…

Jeśli chodzi o jazdę ciężarówkami w złym stanie technicznym, polskie „dziad-transy” naprawdę potrafią pokazać klasę. Trudno się więc specjalnie dziwić, że funkcjonariusze WITD w Gorzowie spotkali ostatnio ciężarówkę, która pojechała w trasę z oberwanym bębnem hamulcowym. Komunikat oraz kilka zdjęć poniżej:

We wtorek 26 sierpnia na drodze krajowej nr 24 w pobliżu miejscowości Wierzbno inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym wykonywany był przewóz drogowy mebli przez przewoźnika krajowego.

Już podczas wjazdu pojazdu na punkt kontroli inspektor słyszał niepokojące dźwięki wydobywające się z okolic tylnej części naczepy. Po zabezpieczeniu kół naczepy klinami, inspektor wraz z kierowcą dokonali oględzin pojazdu, podczas których stwierdzili oberwany bęben hamulcowy w prawym kole trzeciej osi naczepy. Bęben hamulcowy swobodnie zwisał, a cały układ hamulcowy tego koła został doszczętnie zniszczony.

Ponadto inspektor stwierdził także nadmierne luzy układu zawieszenia oraz nie fachową naprawę elementu układu hamulcowego – tj. siłownika hamulca, poprzez dospawanie prętu w miejscu łączenia z elementem ramy pojazdu.

W związku z tak poważnymi usterkami w stanie technicznym naczepy zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, zakazano kierowcy dalszej jazdy oraz ukarano go mandatem karnym za stwierdzone nieprawidłowości.

witd_gorzow_oberwany_beben_hamulcowy_1 witd_gorzow_oberwany_beben_hamulcowy_2 witd_gorzow_oberwany_beben_hamulcowy_3 witd_gorzow_oberwany_beben_hamulcowy_4 witd_gorzow_oberwany_beben_hamulcowy_5

Źródło: WITD Gorzów Wlkp.