OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Październik, 2014

Komunikat WITD w Gdańsku: polski kierowca-przedsiębiorca z fałszywym ukraińskim prawem jazdy

Ukraińskie prawo jazdy to dla wielu kierowców ostatnia deska ratunku w przypadku odebrania uprawnień za nadmiar punktów karnych lub nawet jazdę po alkoholu. Niestety dotyczy to także kierowców ciężarówek, a przede wszystkim kierowców-przedsiębiorców, którzy często muszą spłacać swój pojazd i po prostu nie mogą na pewien czas zrezygnować z jazdy. Pół biedy jednak, kiedy owe ukraińskie prawo jazdy jest przynajmniej prawdziwe, bo nie brakuje też niestety przypadków, kiedy w obieg wprowadzone są dokumenty podrobione. O przykładzie legitymowania się jednym z nich można przeczytać w poniższym komunikacie WITD w Gdańsku:

witd_gdansk_podrobione_prawo_jazdy_ukraina

W dniu 24.10.2014 w Gdańsku na ul.Sucharskiego zespół kontrolny WITD w Gdańsku zatrzymał do kontroli w związku z przypuszczeniem przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazd członowy należący do krajowego przewoźnika. Kierowca-przedsiębiorca okazał do kontroli wypis z licencji dotyczący międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy, dwie wykresówki, dowód osobisty oraz ukraińskie prawo jazdy. Kierowca oświadczył, że nie ma polskiego prawa jazdy ponieważ w związku z przekroczeniem dopuszczalnej liczby punktów karnych nie zgłosił się na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji i Starosta cofnął mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kierowca-przedsiębiorca nie okazał do kontroli reszty wymaganych dokumentów takich jak potwierdzenie ukończenie kursu na przewóz rzeczy lub szkolenia okresowego, badań lekarskich i psychologicznych, wszystkich zaświadczeń i wykresówek z okresu objętego kontrolą, za co nałożona została kara grzywny w wysokości 3300zł i zakazano mu dalszej jazdy do czasu uzyskania wymaganych dokumentów.

Po ustaleniach inspektorów z WITD w Gdańsku oraz sprawdzeniach w policyjnych bazach danych ustalono, że kierowca już wcześniej miał zatrzymane przez policję zagraniczne prawo jazdy i dalej posługuje się tym samym blankietem, który to rzekomo odebrał z ambasady. Potwierdzona została również informacja, że uprawniony urząd państwa ukraińskiego nigdy nie wydał takiego dokumentu. Kierowca został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom policji i zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstwa – tj. posługiwania się fałszywym dokumentem.

Źródło komunikatu: WITD Gdańsk

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. prawo-jazdy napisał(a):

    Teraz większość z nich nie odnoszą się do swojej jazdy poważnie. Pilna potrzeba, aby to naprawić!

Odpowiedz





Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.