transfactor3665
Opublikowane 11 Grudzień, 2017

Komunalny Actros 2563, który oddaje hołd starszym Mercedesom – ich malunki można podziwiać na kabinie

Ciężarówki starszej generacji, malowane na kabinach nowych pojazdów, to dosyć ciekawy motyw w tuningu. Zazwyczaj są to pojazdy sprzed kilkudziesięciu lat, prezentujące naprawdę dawne czasy w transporcie. Niemiecka firma Weisgerber Umweltservice poczyniła jednak pewien wyjątek. Jej najnowszy Mercedes-Benz Actros 2563 oddaje bowiem hołd całkiem współczesnym pojazdom.

Weisgerber Umweltservice to niemieckie przedsiębiorstwo z branży komunalnej, od lat kupujące ciężarowe Mercedesy. Nowy firmowy “hakowiec” otrzymał więc kabinę pokrytą malunkami innych ciężarówek tej samej marki. Znany niemiecki artysta Markus Niedergesäß umieścił tam Mercedesa SK, Mercedesa Actrosa MP1 oraz nowszego Actrosa MP2. Zadbano też o to, żeby były to malunki wzorowane na prawdziwych egzemplarzach. Dla przykładu, podobnie jak w rzeczywistości, wspomniane MP2 wyróżnia się lusterkami oraz zderzakiem przełożonymi z nowszego modelu. Zgadzają się także wszystkie malunki na jego kabinie, czy nawet tabliczki z imieniem.

Co też ciekawe, wizerunek Actrosa MP2 znajdziemy nawet w kabinie najnowszego pojazdu. Został on umieszczony na górnym łóżku, w otoczeniu jasnej, pikowanej skóry. Całe wnętrze jest tutaj zresztą pięknie zmodyfikowane, za co odpowiadała holenderska firma Special Interior. Zobaczcie sami.

Zdjęcia pochodzą z Facebooków Markusa Niedergesäß oraz Special Interior:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Gucio napisał(a):

  Komunalny Actros śmieciarka z silnikiem o mocy 630 koni…to by dopiero było.Pomarzyć zawsze można 🙂

 2. carrera369 napisał(a):

  Dobre warunki w kabinie jak na samochód w branży komunalnej.

 3. alusek85 napisał(a):

  Filipie mogę się mylić, ale wg mnie malunek nie przedstawia Mercedesa MP2 tylko model MP3… MP2 miał inne lusterka zewnętrzne.

 4. JFK BIG napisał(a):

  Witam, ws

  Pytanie techniczne dot. określonego modelu czyli:

  Mercedes Actros 1851 V8 MP3 2012′ euro 5.

  Generalnie wiem z czym sie je MP3, pytanie dotyczy głównie tego silnika czyli V8 510 koni. Trafiła sie obiecująca sztuka, potrzebuje do jazdy po Skandynawii. Proszę o opinie- spalanie, moc, wady, ceny części etc.

  Z góry dziękuję.

Odpowiedz