transfactor3665
Opublikowane 5 Luty, 2016

Komisja Europejska nie pomoże Polsce w kryzysie transportowym z Rosją, bo podobno nie ma możliwości

rosja_bialorus_zdjecia_ciezarowki_03

Mija już piąty dzień lutego, a my nadal nie mamy porozumienia z Rosją w sprawie przewozów drogowych. Kryzys w branży przewozów na Wschód robi się powoli tak duży, że pojawiło się nawet pytanie o możliwą pomoc ze strony Komisji Europejskiej, na przykład w formie wsparcia w negocjacjach. Jak jednak podała agencja PAP, Bruksela twierdzi, że na dobrą sprawę nie jest w stanie niczego zrobić w sprawie naszego konfliktu, a Violeta Bulc, unijna komisarz odpowiedzialna za transport, przekazała wczoraj takie stwierdzenie naszemu ministrowi infrastruktury.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Misiek napisał(a):

  “Nie jest w stanie niczego zrobić”…. sposób na rozwiązanie tej sprawy jest bardzo prosty- zablokować tranzyt rosyjskich zestawów przez terytorium RP! Którędy pojadą? Opłaty drogowe w innych Państwach ich pozjadają.

 2. marek0303 napisał(a):

  Heh, ale zabłysnąłeś. Rosyjskie ciężarówki nie mogą przejeżdżać przez terytorium RP, jedynie jak jadą w stronę domu – to po pierwsze. A jak jadą w stronę zachodu do walą do Litwy i promem do Niemiec. Easy.

  • Misiek napisał(a):

   marek0303 sam sobie przeczysz. “Nie mogą przejeżdżać przez terytorium RP, jedynie jak wracają w stronę domu”… To mogą czy nie mogą? Bo z tego co piszesz to mogą 😉 Nie ważne w którą stronę, ważne, że przejeżdżają.

  • Ireneusz napisał(a):

   Promy obsługuje DFDS (jeżeli się nie mylę to Duńczycy). Po raz kolejny Bruksela broni interesów krajów Zachodniej Europy.

 3. rys-mys napisał(a):

  Ale wszystkie ciężarówki nie popłyną promami , nawet jak by utworzyli nową , specjalną linię z Petersburga do Kaliningradu i np. do Danii czy Niemiec. Problem z kosztami i pojemnością promów.
  A druga sprawa to faktycznie – Unia jest zdecydowanie ZACHODNIA i tam jest kasa do zarobienia !!! Nawet kosztem innego kraju tej samej UNII “EUROPEJSKIEJ”!!! Czyli Polski

 4. Pablo napisał(a):

  Nikt nie kupuje ciężarówek, by pokonywać Europę na promach zamiast na kołach, nawet Rosjanie, więc spokojnie. Najważniejsze – nie wpuszczać rosyjskich ciężarówek do PL. Zmiękną.

 5. Bob napisał(a):

  Kolejny argument na to aby jak najszybciej się wycofać z tego szamba. Bo albo jesteśmy w UE albo nie. Bo jak imigranci to wielka wspólnota jak interes jednego kraju to w dupie mają. Chyba czas wrócić do czasów średniowiecza gdzie jako państwo leżące na głównym szlaku handlowym wschód zachód pobieraliśmy nielichą opłatę za tranzyt przez nasz kraj a każde wymigiwanie się od takowej opłaty kończyło się zajęciem sprzętu transportowego i towaru.

Odpowiedz