Kolejny włoski wiadukt groził zawaleniem – drogę E45 zamknięto w trybie natychmiastowym

Omawiany film znajdziecie tutaj.

Zły stan włoskich dróg mógł doprowadzić do kolejnej tragedii. Wiadukt na drodze krajowej SS 3 bis, pod miejscowością Valsavignone, został w trybie natychmiastowym wykluczony z ruchu.

Wiadukt w Valsavignone znajduje się około 200 kilometrów na północ od Rzymu, w ciągu europejskiej trasy E45. Decyzję o zamknięciu wiaduktu podjęła prokuratura, lecz sprawa rozpoczęła się od interwencji lokalnego mieszkańca.

Ów mężczyzna przechadzał się pod wiaduktem w poszukiwaniu pieczarek. Przy okazji zwrócił uwagę na zniszczony filar, uwieczniając go na filmie. Nagranie zostało opublikowane na Facebooku i już w listopadzie trafiło też do mediów, nadając sprawie dużego rozgłosu.

Od tamtego czasu wiadukt poddawany był badaniu, a dzisiaj prokuratura nakazała jego natychmiastowe zamknięcie. Droga stała się nieprzejezdna w obu kierunkach, między skrzyżowaniami Canili oraz Valsavignone. Wszystko w związku z niepokojącym stanem technicznym konstrukcji.

Sytuacja na E45 jest tym bardziej poważna, że wszyscy pamiętamy katastrofę z sierpnia ubiegłego roku. W Genui zawalił się wówczas autostradowy wiadukt, powodując śmierć 43 osób.