rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Marzec, 2017

Kolejny remont nawierzchni na A4 między Krakowem a Katowicami – przygotujcie się na utrudnienia

autostrada_a4_krakow_katowice

Na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem rozpoczyna się drugi etap tegorocznej wymiany nawierzchni. Tym samym jazda prywatnym odcinkiem w kierunku Katowic będzie teraz jeszcze mniej opłacalna, niż zazwyczaj. Jak podaje zarządca trasy, remont rozpocznie się 19 marca i obejmie 4-kilometrowy odcinek między Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów, od 380. do 376. kilometra. Jeśli natomiast chodzi o zmiany w organizacji ruchu, to zamieszczam je poniżej, bazując na oficjalnym komunikacie zarządcy:

 • 19 marca (niedziela) od godzin wieczornych do ok. godz. 6.00 dnia następnego (20 marca, poniedziałek) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 400 m. Ruch na tym odcinku będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
 • 20 marca (poniedziałek) od ok. godz. 19.00 do ok godz. 7.00 dnia następnego (21 marca, wtorek) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Na jezdni do Katowic ruch będzie się odbywał bez utrudnień
 • 21 marca (wtorek) od godz. 18.00 do ok godz. 7.00  dnia następnego (22 marca, środa) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Na jezdni do Katowic w tym czasie wystąpi lokalne zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu na długości ok. 500 m od godzin wieczornych.

Następnie na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont na opisywanym odcinku zakończy się w okolicach 27 kwietnia, jednocześnie oznaczając przejście do kolejnego etapu. Wówczas utrudnienia pojawią się między węzłami Rudno i Balice, już w przeciwnym kierunku. Kilometrowo będzie to od słupka 380 do słupka 386.

Zakończenie całego procesu wymiany nawierzchni jest planowane na listopad.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Piotrek14epal napisał(a):

  Hmmm… Z tego co wiem koncesja jest podpisana na określony okres plus czas remontu 🙂 w momencie rozpoczęcia remontu licznik staje :/ ale to musiałby potwierdzić Filip. Może jest to temat na osobny wątek 🙂

 2. Misio napisał(a):

  Dziś tamtędy jechałem i widząc jak rozkładamy pomaranczowe tymczasowe linie tak myślałem że będą coś kombinowac i znowu sie zaczną wiosenne remimciki

 3. kitty napisał(a):

  Cycki opadają…

Odpowiedz