OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Marzec, 2017

Kolejny przewoźnik świętuje 100-lecie działania, przygotowując ciężarówkę z historycznymi zdjęciami

moeijes_transport_05

Powyżej: kawałek historii Transportbedrijf Moeijes

Przełom dwóch pierwszych dekad XX wieku był szczególnym okresem w historii transportu drogowego. Był to bowiem czas, kiedy i ciężarówki, i przepisy, i drogowa infrastruktura zaczynały dawać przewoźnikom jakiekolwiek pole do popisu. Historia ciężarówek miała wówczas już około 20 lat (licząc od roku 1896), więc wiele rozwiązań technicznych zdążyło zostać dopracowanym. Nie bez znaczenia mogła być też I Wojna Światowa, która pokazała, że ciężarówki naprawdę mogą zastępować konie, będąc po prostu szybszym i wygodniejszym. Wszystko to zaś zmierzało do tego, że zaczęły kształtować się firmy transportowe w dzisiejszym tego słowa znaczeniu. I to dzisiejszym na tyle, że część z nich przetrwała przez kolejne 100 lat.

Poniżej: kawałek historii Transportbedrijf Moeijes

moeijes_transport_06

Skąd ten wstęp? Wynika on z faktu, że już po raz drugi w ciągu zaledwie dwóch tygodni mam okazję pisać o przewoźniku ze 100-letnią historią. Tym razem jest to holenderska firma Transportbedrijf Moeijes, która uczciła to zamówieniem ciężarówki z jubileuszowymi grafikami. Konkretnie jest to Mercedes-Benz Actros 2745 GigaSpace, na którego zabudowie widzimy samochody z przeszłości tego przewoźnika, jak na przykład Volvo F88, czy też bardzo wczesne modele marki DAF. Trzeba przyznać, że patrząc na coś takiego zarząd firmy musi czuć niesamowitą dumę, a i będąc niezwiązanym z firmą miło zobaczyć coś takiego. Jest to przecież naprawdę wyjątkowe zjawisko.

Źródło zdjęć: Moeijes.eu

Inne teksty na ten temat:

Firma transportowa działająca od 100 lat, mając konkretną specjalizację, musiała ogłosić upadłość

Historia firmy transportowej, która działa na rynku już od 100 lat, pozostając w rodzinnych rękach

moeijes_transport_01 moeijes_transport_04 moeijes_transport_03 moeijes_transport_02

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. wiśnia napisał(a):

  Piękny Mercedes, Holendrzy i Duńczycy pięknie potrafią swoje ciężarówki ozdobić nie to co u nas lampek napie-oli na kabinie że oślepiają disco polowcy

 2. KierownikTIRa napisał(a):

  Mam nadzieje tylko ze zaraz nie będziesz nas informował ze firma zalicza plajta, jak to bulo niedawno 🙂

 3. hotelik napisał(a):

  Gratuluje i pytam Ktory z polskich przewoznikow moze pochwalic sie taka historia? 20 lat w transporcie i majatki wieksze niz u Caringtonow

  • maniekkw napisał(a):

   A kto ci broni być przewożnikiem? Umiesz tylko wykładać na stojance?

  • KK napisał(a):

   W tym roku obchodzę 30-lecie własnej działalności gospodarczej w zakresie transportu. I z perspektywy tych 30 lat powiem, że najlepiej się pracowało kiedy nie było żadnych ustaw o czasie pracy kierowców. Podkreślam, że sam jestem sobie szefem i nie ma sytuacji, że ktoś mi nakaże jechać kiedy mam ochotę na odpoczynek.

 4. jacek napisał(a):

  Kazdy moze sprobowac sil w transporcie. Masz leb to kombinuj. Niema co zazdroscic
  A co do opisywanych mercow to pojezdzilbym takim. Auto nowe, kasa zeby sie zgadzala i robota zeby poukladana byla.

  • jakon napisał(a):

   A do tego co weekend w domu i siustka s psodu i tez moge jezdzic 😉

   • Tołdi napisał(a):

    Tylko siustka??? Szanuj się chłopie! Za zaszczyt powożenia takim statkiem, to są dzę, że ocieramy się już o magiczną barierę 10000zl!!! A co!!! Nie bądź gorszy od pilota Lutfthansy!!!

    • jakon napisał(a):

     Za zaszczyt powozenia takim skladem to ja bym jeszcze doplacil 🙂 zazdrosne miny sioferow z uniwersytetu na garbsenie gdy zawijam tam w sobotnie popoludnie bezcenne 🙂

 5. Tołdi napisał(a):

  A tak na poważnie: piękne zestawy, skomponowane perfekcyjnie – mam tu na myśli zabudowy, osprzęt (agregaty), akcesoria (szerokie felgi z polerowanego aluminium) i wiele, ale nie za wiele, innych detali. Ktoś ma gust!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.