Kolejny parking zamknięty przez działanie nielegalnych imigrantów – Waremme przy trasie E40 w Belgii


Powyżej: lokalizacja zamkniętego parkingu

Nielegalni imigranci pozostają w Belgii bardzo dużym zagrożeniem. Do tego stopnia, że lokalne władze po raz kolejny musiały zamknąć jeden z parkingów dla ciężarówek. Tym razem dotyczy to placu pod miejscowością Waremme, ulokowanego przy autostradzie E40 między Liege a Brukselą.

W ramach zakazu, pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony nie będą mogły parkować w godzinach od 20 do 7 rano. Ograniczenia te obowiązują już od wczoraj i mają utrzymać się do najmniej do 23 sierpnia. Władze mają przy tym nadzieję, że skłoni to nielegalnych imigrantów do opuszczenia okolicy.

A skoro już o Beneluksie mowa, warto zwrócić uwagę na sytuację w Holandii. Tylko w miniony wtorek trafiono tam na trzy grupy nielegalnych imigrantów. Dwie z nich, liczące łącznie 23 osoby, zatrzymano przy stacjonarnych kontrolach. Kolejne 20 wyskoczyło zaś z ciężarówki jadącej po A2.

Holendrzy zwracają też uwagę, że działanie nielegalnych imigrantów rozszerza się na kolejne części kraju. Dotychczas zatrzymywano ich głównie w okolicach portu Hoek van Holland. Od kiedy jednak port lepiej zabezpieczono, bardziej niebezpiecznie jest też w porcie Ijmuiden oraz na parkingach.