Kolejny ogromny kontrakt zdobyty przez DAF-a, czyli 700 egzemplarzy serii XF dla przewoźnika z Petersburga

daf_xf_kontrakt_rosja_700

Do końca 2015 roku firma DAF Trucks nie musi się martwić o statystyki sprzedaży, natomiast jej pracownicy mogą być spokojni, że nikt nie wyśle ich na przymusowy urlop (jak ma to na przykład miejsce w firmie MAN, szczegóły TUTAJ). Po ogromnym zamówieniu od firmy Waberer’s, która przygarnęła łącznie aż 1000 egzemplarzy modeli CF oraz XF (szczegóły TUTAJ), czas bowiem na kolejny wielki kontrakt podpisany przez holenderskiego producenta. Tym razem opiewa on na aż 700 nowych ciężarówek z serii XF, które trafią do Rosji. Zamówiła je firma Monopoly z Petersburga, która specjalizuje się w transporcie chłodniczym.

Kontrakt podpisano przy okazji targów IAA w Hanowerze. Dostawy nowych ciężarówek mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i przeciągną się oczywiście na kolejne 12 miesięcy. Wszystkie pojazdy wyda jeden i ten sam dealer, przedsiębiorstwo Terra Truck również z Petersburga. Dlaczego DAF? Podobno Rosjan przekonała niezawodność holenderskich ciężarówek oraz idące z tym w parze niskie koszty eksploatacji.

Na koniec jeszcze mała ciekawostka na temat firmy Monopoly. W 2012 roku przedsiębiorstwo to zasłynęło z umieszczenia na aż dwustu naczepach twarzy swoich pracowników. Wszystko to miało przyciągnąć uwagę do firmy i zbudować jej pozytywny wizerunek, co według rosyjskich mediów jak najbardziej się udało. Swoją drogą trochę podejrzanie szybki rozwój tej firmy – powstała ona w 2006 roku, a teraz zamawia nagle 700 ciągników…

monopoly_rosja_transport