Kolejne wyjątkowe “demówki” Renault Trucks Gamy T – jedna na sportowo, druga pełna basu

Dealerzy marki Renault Trucks wykazują się ostatnio ogromną fantazją. Dopiero co opisywałem przecież szwajcarską „demówkę” z firmy Thomann Nutzfahrzeuge, wzorowaną na amerykańskich hot rodach (zdjęcie powyżej, opis tutaj). Poniżej mamy zaś już kolejne dwa przykłady, tym razem przygotowane przez Niemców.

Za opisywane pojazdy odpowiada firma Dietrich GmbH, sprzedająca ciężarowe „Renówki” w miejscowości Wenden na zachodzie Niemiec. W ostatnich dniach wzięła ona na warsztat dwa ciągniki siodłowe z Gamy T High Sleeper. Następnie każdy z nich został zmodyfikowany w innym stylu, tworząc naprawdę wyjątkową parę.

Pierwszy z samochodów, oznaczony numerem „30”, to ciężarówka przygotowana wspólnie z firmą MKR Technology. Mowa tutaj o czeskim warsztacie, która odpowiada między innymi za ciężarówki Renault Trucks do udziału w rajdzie Dakar oraz do startu w torowych mistrzostwach. Stąd też typowo sportowe oklejenie, czy rozbudowany spojler pod zderzakiem, mogący urwać się na najmniejszym krawężniku.

Druga propozycja to nosi natomiast nazwę Renault Trucks T2 Bass. Jak już sama nazwa wskazuje, jest to pojazd dla miłośników wysokich decybeli oraz niskich tonów. Dlatego też jego wnętrze pełne jest subwooferów i wzmacniaczy, wstawionych przede wszystkim w miejscu górnego łóżka. Co więcej, by pełną moc audio dało się wytrzymać, Dietrich GmbH przygotowało nawet dedykowane nauszniki ochronne.

Już wkrótce obie ciężarówki mają mieć swoją publiczną premierę. Ma się ona odbyć w dniach 17-21 lipca, przy okazji torowych wyścigów samochodów ciężarowych na torze Nürnburgring. Samochody mają przy tym pełnić rolę demonstracyjną, reklamując dealera Dietrich GmbH oraz samą markę Renault Trucks. Z czasem zaś można się spodziewać oddania ich klientom z odpowiednio grubymi portfelami.

Dodatkowe zdjęcia obu pojazdów:

Szczegóły wersji “T2 Bass”: