OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Styczeń, 2019

Kolejne Scanie S730 na polskich drogach – Transdor Chlechowicz wziął dwa egzemplarze na raz

Scania S730 Highline w czteroosiowej wersji do transportu ponadnormatywnego to sprzęt wyjątkowo drogi, rzadko spotykany i imponujący pod względem swoich możliwości. Niemałym wydarzeniem był więc fakt, że pierwszy tego typu pojazd na świecie trafił właśnie do firmy z Polski. Pisałem o tym w kwietniu ubiegłego roku, w artykule dostępnym tutaj.

Teraz natomiast do naszego kraju dotarły kolejne egzemplarze tego topowego modelu. Nowymi, czteroosiowymi 730-tkami pochwaliła się firma Transdor Chlechowicz, mająca swoją siedzibę w Kiełpinie nieopodal Kartuz. I co ważne, przewoźnik odebrał dwa takie ciągniki na raz, co w przypadku tej konfiguracji może robić duże wrażenie.

Ośmiocylindrowe Scanie dołączą do floty, która już od lat bazuje na ciężarówkach tej marki. Dotychczas Transdor Chlechowicz eksploatowało między innymi Scanie R730 Topline 8×4 poprzedniej generacji. We flocie nie brakowało też nowych S-ek, lecz w mniejszych, trzyosiowych wersjach. Mowa tutaj o wariantach S500 6×2, S580 6×2 oraz S650 6×4.

Zdjęcia opublikowane dzisiaj przez firmę: