OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Październik, 2014

Kolejne duże zamówienie na zasilane biodieslem Scanie, czyli ekologia i ekonomia w szwajcarskim markecie

scania_biodiesel_szwajcaria_g450_1

Bardzo rozbudowana oferta ciężarówek, które mogą jeździć na czystym biodieslu, a jednocześnie spełniają normy emisji spalin Euro 6, to ogromna dumna firmy Scania. Szwedzi oferują w wersji na biodiesla zarówno niewielkie, 9-litrowe jednostki o mocy od 320 do 360 KM, 13-litrowe motory o mocy 450 lub 490 KM, a także 16-litrowe V8 generujące aż 560 KM. Tak duża oferta skutkuje też oczywiście dużymi zamówieniami.

W styczniu (TUTAJ)  informowałem, że austriacka firma Nothegger zamówiła aż 220 egzemplarzy 450-konnych ciągników siodłowych żywiących się biodieslem. Teraz natomiast duże zamówienie na tego typu pojazdy złożyła szwajcarska sieć supermarketów Coop. Szwajcarzy przyjmą do swojej floty ponad 50 egzemplarzy modelu G450, który nie boi się roślinnego paliwa i jest dzięki temu bardziej ekologiczny.

Zamówienie na napędzane biodieslem Scanie to element proekologicznej polityki firmy Coop, która przewiduje ciągłe ograniczanie emisji CO2. Nie bez znaczenia był tutaj też pewnie niski koszt zakupu roślinnego paliwa, który oznacza po prostu niższe koszty eksploatacji.

Firma Coop ma za sobą testy modelu G450 na biodiesla, który trafił do firmy w jednym testowym egzemplarzu już w 2013 roku. Można go zobaczyć poniżej:

scania_biodiesel_szwajcaria_g450_2

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.