OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Sierpień, 2017

Kolejne cuda belgijskiego systemu Viapass – Bruksela więcej zarabia na karach niż na samych opłatach

viapass_satellic_obu

W nawiązaniu do tekstu:

Satellic znowu „bryluje” – 5 tysięcy niesprawiedliwych kar z samej Brukseli, przez niesprawne urządzenia

Belgijskie opłaty drogowe dla samochodów ciężarowych od początku budzą mnóstwo kontrowersji. Teraz mamy zaś kolejny przykład na to, że coś jest z tym systemem nie tak. Okazuje się bowiem, że w Stołecznym Regionie Brukseli przychód z samych opłat drogowych jest znacznie niższy, niż przychód ze związanych z nimi kar.

Od początku 2017 roku, do końca lipca, Bruksela zebrała w systemie Viapass opłaty warte 5,7 miliona euro. W tym samym czasie wystawiono zaś 14 065 kar, których łączna wartość przekracza 14 milionów euro. Jak więc twierdzi belgijskie stowarzyszenie UPTR, to dowód, że system Viapass oraz urządzenia Satellic działają po prostu wadliwie.

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  To się nazywa :

  “BANDYTYZM W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH”.

  Jak widać Bruksela ma swoich “urzędników” i swój “styl”.

 2. Łukasz napisał(a):

  Ciekawe jak przewoznik moze sie bronic przed takimi gangsterami w garniturach? Nam tez nie jednokrotnie urzadzenie nie chcialo sie wlaczyc, wylaczalo sie w trakcie jazdy… Smiech na sali…

 3. Dawid napisał(a):

  I co, dziwi to kogoś? Przecież to Bruksela!!!

 4. Zdziwiony napisał(a):

  Tak bombe im bombe

 5. MAC napisał(a):

  BYLE ZŁAPAĆ I DAĆ 1014 euro Kary + prowizja za opłatę kartą!!!
  Sam kontrolujący mówi Satellic to kiepskie urządzenie i lepiej stosować Boxa Z UTY bo tamto urządzenie jest pewniejsze i nie ma potem problemów w postaci kar.

 6. MAC napisał(a):

  Naj lepsze jest to że karę zapłacisz jak służby od myta wykryją ten pojazd na belgijskich drogach po numerze rejestracyjnym. Wtedy możesz się dowiedzieć że jedno razowo masz za ten pojazd do zapłacenia kilka kar i wtedy iloczyn wykroczeń dobowych razy x 1014Euro. Kar z Belgi nie wysyłają tylko czekają żeby dorwać cię na swoim terenie i wtedy się zaczyna.

 7. zbyszek2004 napisał(a):

  U mnie w firmie mamy urządzenia Schella na Belgię i nie ma żadnych problemów. Interesuje mnie tylko żeby dioda na urządzeniu świeciła na zielono. Urządzonko otwiera też bramki we Francji i podobno w Hiszpanii, ale tego nie sprawdzałem. Na płatnych parkingach w Calais i Dunkierce też działa.
  Polecam

 8. ZxxZ napisał(a):

  Skoro UE tak bardzo dąży do równości w Europie to niech wprowadzą boxy jak nasze Viatolle i problem się konczy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.