Kolejne azjatyckie samochody w ofercie Iveco – po Hyundaiu także Foton

Powyżej: zdjęcie z podpisania porozumienia

Europejska oferta Iveco ma wzbogacić się o kolejny azjatycki model. To zasługa już drugiej współpracy, którą firma zawiera w zakresie elektrycznych aut dostawczych.

Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja o podpisaniu umowy z koreańskim Hyundaiem. Na tej podstawie niewielki, samonośny Hyundai ST1 ma być dystrybuowany w Europie właśnie pod marką Iveco. Wczoraj doszło natomiast do spotkania z chińskim Fotonem, w czasie którego zawarto wstępne porozumienie dla bardzo podobnego projektu.

Foton eAumark:

Foton eView:

Foton ma pomóc Iveco we wprowadzeniu na rynek nowych samochodów o DMC do 3,5 tony, z napędem całkowicie elektrycznym oraz nadwoziami mniejszymi niż w przypadku Iveco Daily. Mają to być zarówno podwozia pod zabudowy, jak i blaszane furgony, a więc od razu przychodzą tutaj na myśl Fotony eAumark oraz eView (oba powyżej).

Jednocześnie Iveco miałoby pomóc Fotonowi w rozszerzeniu jego sprzedaży na rynkach Europy oraz w Ameryki Południowej, gdzie Iveco cieszy się mocną pozycją. Wstępnie mówi się też o rozszerzeniu współpracy na wymianę poszczególnych podzespołów, przede wszystkim między Fotonem a FPT Industrial, a więc własną, silnikową marką Grupy Iveco.

Wspomniany u góry Hyundai ST1: