Kolejna nietypowa reklama Volvo Trucks, czyli prawie sportowe Volvo FH ze skrzynią I-Shift Dual Clutch

Zaczniemy od filmu, bez żadnego komentowania, żeby nie spalić całej atrakcji – poniżej czeka najnowsza reklama Volvo Trucks:

O co w tym wszystkim chodziło? Volvo zaprezentowało niedawno nową skrzynię biegów I-Shift z dwoma sprzęgłami. Jest to konstrukcja działająca na tej samej zasadzie, co przekładnie rodem z aut sportowych. Kiedy jedziemy na biegu A, bieg B jest już gotowy, dzięki czemu ewentualna zmiana będzie po prostu natychmiastowa. Wszystko to ma zwiększyć efektywność jazdy nową ciężarówką, uczynić prowadzenie pojazdu łatwiejszym, a także oczywiście przyczynić się do ograniczenia zużycia paliwa. Skrzynia I-Shift Dual Clutch jest już dostępna na wszystkich rynkach oferujących Volvo FH z silnikami D13 Euro 6 o mocy 460, 500 i 540 KM.

Volvo Trucks chwali się, że nowa skrzynia jest rozwiązaniem rodem z samochodów sportowych i właśnie dlatego powstała powyższa reklama. Widzimy na niej parkingowego, który odpowiada za ustawianie szosowych “wyścigówek”, pośród których nagle pojawia się Volvo FH. No bo z dwoma sprzęgłami to przecież prawie jak samochód sportowy 😉

Poniżej można zobaczyć jeszcze film przedstawiający kręcenie reklamy. Trzeba przyznać, że Volvo jak zawsze wykazało się ogromnym rozmachem. Jeszcze niżej czeka natomiast film przedstawiający działanie rewolucyjnej przekładni.