OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 14 Listopad, 2018

Kolejna firma szkoli uchodźców na kierowców ciężarówek – w trasę ruszą już na początku w 2019 roku

W nawiązaniu do tekstu:

Uchodźcy szkoleni są na zawodowych kierowców – w Austrii trzech Syryjczyków jeździ już ciężarówkami

Już drugi holenderski przewoźnik postanowił przeszkolić uchodźców na kierowców ciężarówek. W pierwszej połowie 2019 roku pierwsza grupa ma być gotowa do pracy, zasiadając za kierownicą ciągników siodłowych z naczepami.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest firma Bentvelzen Transport z Alphen aan Rijn. Przedsiębiorstwo to zmaga się z dużym niedoborem kierowców, a jednocześnie planuje znaczące rozszerzenie swojej floty. Dlatego też przewoźnik postanowił zaoferować pracę także niedawno przybyłym uchodźcom. Podjęto w tym celu współpracę z całą grupą organizacji, przygotowując kilkumiesięczny program szkoleniowy.

Do pierwszej grupy uczestników zakwalifikowało się siedem osób. Wszyscy oni otrzymali gwarancję zatrudnienia, pod warunkiem przejścia pełnej procedury przygotowawczej. Przewiduje ona między innymi intensywny kurs języka niderlandzkiego, wzbogacony o transportowe słownictwo. Do tego dochodzą oczywiście kursy na kategorie C oraz C+E, a także towarzyszenie w trasie doświadczonym kolegom.