Kolejna edycja The Drivers’ Fuel Challenge już wkrótce – wielka szansa dla miłośników eco-drivingu

Na powyższym zdjęciu widnieje Han HoGyun z Korei Południowej – światowy mistrz The Drivers’ Fuel Challenge z roku 2011. W międzynarodowym konkursie Volvo Trucks Koreańczyk okazał się być prawdziwym wirtuozem ekonomicznej jazdy, pokonując konkurentów z całego świata. Chcielibyście mieć podobne zdjęcie? Jest na to szansa, gdyż już niebawem rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do Drivers’ Fuel Challenge 2014. Konkurs jest oczywiście otwarty dla wszystkich kierowców zawodowych, niezależnie od tego, jakiej marki samochodem ciężarowym jeżdżą na co dzień.

Uczestnicy Drivers’ Fuel Challenge będą oczywiście konkurować pod względem rzeczywistego zużycia paliwa. Ocenie będą jednak polegały także zachowania oddziałujące na ekonomikę paliwową, takie jak przewidywanie sytuacji drogowej, hamowanie oraz wykorzystanie silnika i skrzyni biegów. Próby konkursowe będą się odbywały w realistycznych warunkach, w których kierowcy muszą utrzymać odpowiednią wydajność, a jednocześnie udowodnić, że potrafią użytkować samochód ciężarowy w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Polscy kierowcy wystartują najpierw w lokalnych rundach kwalifikacyjnych, a następnie w krajowym finale, którego zwycięzca zmierzy się z najlepszymi kierowcami z Europy Centralno-Wschodniej. Jego konkurentami będą szoferzy z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Czarnogóry, Czech, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii oraz Węgier. Trzech najlepszych kierowców z tych państw pojedzie natomiast na finał światowy, który odbędzie się 19 września 2014 roku w Goeteborgu.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym dotyczące zasad, szczegółowego programu, terminów i sposobu składania zgłoszeń w Polsce zostaną wkrótce opublikowane na stronie www.volvotrucks.pl Rejestracja do konkursu ruszy 10 marca 2014 roku.