Kolejna edycja konkursu dla kierowców ciężarówek – Volvo Trucks startuje z Driver Challenge 2018

Od 7 marca, a więc już od jutra, będzie można zgłaszać się do konkursu Volvo Trucks Driver Challenge 2018. Zmagania dostępne są dla wszystkich kierowców zawodowych z prawem jazdy kategorii C+E, w dowolnym wieku, niezależnie od marki prowadzonego na co dzień pojazdu.

Konkurs rozpocznie się od testu teoretycznego, już od jutra dostępnego na stronie na stronie www.volvochallenge.pl. Trzydzieści pytań testowych ma dotyczyć bezpieczeństwa ruchu drogowego, racjonalnej jazdy oraz produktów i usług Volvo Trucks.

Następnie kierowcy z najlepszymi wynikami zakwalifikują się do jazd konkursowych, zaplanowanych na kwiecień. Jazdy te odbędą się w siedmiu lokalizacjach, łącząc zadania typowo sprawnościowe oraz rywalizację pod względem zużycia paliwa. To pozwoli wybrać najlepszych z najlepszych i oddelegować ich do krajowego finału.

Finał będzie przewidywał dwie konkurencje. Pierwsza z nich to przejazd drogami publicznymi z wybranego miasta na Autodrom Jastrząb nieopodal Szydłowca. Druga konkurencja to kolejny test sprawnościowy, przewidujący m.in. slalom na czas, czy przejazd tyłem przez wniesienie.

Zwycięzca krajowego finału otrzyma bon wakacyjny o wartości 20 tys. złotych. Będzie on reprezentował Polskę na finale światowym, we wrześniu, w Göteborgu. Finałowi zdobywcy drugiego lub trzeciego miejsca otrzymają natomiast urządzenia marki Apple – odpowiednio tablet lub smartfona.