OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Luty, 2018

Kolejna edycja darmowych szkoleń dla przyszłych kierowców – “Profesjonalni Kierowcy” także w 2018 roku

Będzie kolejna edycja akcji “Profesjonalni Kierowcy”, przeznaczonej dla osób mający prawo jazdy kategorii C+E, ale pozbawionych jeszcze zawodowego doświadczenia. Tylko w tym roku chce się przeszkolić co najmniej 300 osób, przekazując im praktyczną wiedzę i nadrabiając braki występujące w polskim systemie edukacji.

“Profesjonalnych Kierowców” szkolono już w 2016 i 2017 roku. Wydano przy tym łącznie 500 certyfikatów, a liczba chętnych przerosła wszelkie oczekiwania. Co też ważne, spośród wszystkich przeszkolonych uczestników aż 62 proc. pracuje już dzisiaj w transporcie.

Czego można nauczyć się w czasie takiego szkolenia? Przede wszystkim obycia z ciężarówką znacznie większą, niż te stosowane w szkołach jazdy. Instruktorzy pokazują działanie nowoczesnego wyposażenia i prezentują takie kwestie jak podpinanie naczep, wykonywanie manewrów, mocowanie ładunków, czy nawet zakładanie łańcuchów. Szerzej omawia się też normy czasu pracy kierowców oraz zasady ekonomicznej jazdy.

A jak skorzystać z takiego szkolenia? Formularz do zapisów oraz harmonogram kursów na rok 2018 już wkrótce pojawią się na stronie www.profesjonalnikierowcy.pl. Wszystko jest całkowicie bezpłatne, a główne warunki uczestnictwa są dwa: w dniu szkolenia trzeba posiadać ważne prawo jazdy kategorii C+E, a także trzeba podpisać oświadczenie, że nie jest się obecnie zatrudnionym w żadnej firmie transportowej.

Organizatorami akcji jest pięć firm: Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Continental. Przedsięwzięcie wspiera też grupa przewoźników, zapewniając miejsce do prowadzenia szkoleń, a często też oferując przeszkolonym zatrudnienie.

Opinie uczestników akcji możecie poznać pod tym tekstem.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.