Kolejna edycja badań stanu zdrowia kierowców ciężarówek – Truckers Lab działało w siedmiu lokalizacjach

Pod nazwą Truckers Lab przeprowadzono kolejną serię badań kierowców zawodowych. W tym roku przewodnim hasłem było „Weź się na warsztat”, a badania prowadzono w siedmiu lokalizacjach na terenie całej Polski.

W każdej z tych lokalizacji pojawiała się profesjonalna ekipa medyczna z zaaranżowanym w naczepie, mobilnym laboratorium. To właśnie tam można było sprawdzić ciśnienie krwi, zmierzyć poziomy glukozy oraz cholesterolu, a także zweryfikować skład masy swojego działa. Do dyspozycji wszystkich chętnych były także konsultacje z dietetykami, służące zapoznaniu z właściwymi nawykami żywieniowymi.

Z tą ostatnią możliwością wiązał się pewien pozytywny wniosek. Jak zauważyli organizatorzy, wyraźnie rośnie liczba kierowców zainteresowanych konsultacją z dietetykiem. Z drugiej strony, wszelkie raporty wskazują, że stan zdrowia kierowców zawodowych z roku na rok się pogarsza. Są oni przy tym narażeniu głównie na otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, zawał serce, udar mózgu oraz schorzenia kręgosłupa.

Nagranie nad filmem prezentuje omawiane badania.