Kolejna drogowa nowość w komunikacie WITD, czyli ważenie aut w Trójmieście i nowy Ford Transit

W ubiegłym tygodniu (TUTAJ) prezentowałem zdjęcia z komunikatu WITD w Bydgoszczy, na których można było zobaczyć demonstracyjną Tatrę Phoenix. Phoenix to najnowszy cywilny model czeskiego producenta, którego w Polsce praktycznie nie uświadczymy, stąd też były to fotografie wyjątkowo ciekawe. Teraz natomiast zaprezentuję jedną fotografię opublikowaną przez WITD w Gdańsku, która poszła w parze z komunikatem na temat ważenia tzw. busów w okolicach Trójmiasta.

witd_gdansk_nowy_ford_transit_przeladunek

Na zdjęciu widzimy najnowszą generację Forda Transita, która oficjalnie wyjechała na drogi dopiero w maju tego roku. Nowy Transit cały czas jest w Polsce wielką rzadkością i choć mignęło mi już kilka nowych furgonów to nie widziałem u nas jeszcze żadnego egzemplarza w wersji pod zabudowę. Powyżej czeka zaś właśnie taki Ford z plandeką w wyjątkowo życiowej sytuacji – przeładowuje się na niego towar z przeciążonego egzemplarza poprzedniej generacji. Tym samym oficjalnie możemy powiedzieć: nowy Transicie, witaj w Polsce, spójrz na swoich starszych, przeładowanych kolegów – oto co czeka Cię przez najbliższe kilkanaście lat! 😉 Swoją drogą ciekawe, kiedy w komunikacie WITD zobaczymy pierwsze Daily nowej generacji z jakimś 6-tonowym ładunkiem…

Osobom zainteresowanym nowym Transitem polecam mój test, który czeka TUTAJ.

Odnośnie samego komunikatu WITD w Gdańsku, to można go przeczytać poniżej. Treści większość z Was się zapewne domyśla – przeładowane było niemal 90 proc. pojazdów.

witd_gdansk_wazenie_dostawczych_wrzesien

W dniu 4 września 2014 roku zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku prowadził w godzinach porannych działania z wykorzystaniem wag preselekcyjnych zainstalowanych w ciągu drogi krajowej S7, na drodze krajowej S6 obwodnica Trójmiasta oraz drogach dojazdowych. Wskazania alarmowe systemu wag dotyczące przekroczeń dopuszczalnych mas całkowitych pojazdów, zespół kontrolny weryfikował w toku statycznego ważenia pojazdów przy pomocy wag przenośnych do pomiarów statycznych na MOP Koszwały przy drodze krajowej S7 oraz na drodze wojewódzkiej nr 501 w Gdańsku ul. Armii Krajowej. Zatrzymano i zważono 16 pojazdów o dmc do 3,5 tony.

W 14 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i dopuszczalnej ładowności, kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 4000zł i zakazano dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru przewożonego ładunku. W przypadku trzech pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne, dwa za zły stan techniczny pojazdu, a w jednym przypadku powodem była niezgodność dotycząca masy własnej pojazdu. Rzeczywista masa własna pojazdu okazał się wyższa niż wskazywał wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Kierowcy, którzy przeładowali nadmiar przewożonego ładunku na inne pojazdy zostali po ważeniu weryfikacyjnym dopuszczeni ponownie do ruchu.

Źródło: WITD Gdańsk