Kolejna dostawcza premiera w 2014 roku – za kilka miesięcy zobaczymy nowe Renault Trafic

renault_trafic_2006

Obecna wersja Renault Trafic jest jedną z najstarszych konstrukcji na rynku. Pojazd jest w sprzedaży nieustannie od 2001 roku, przechodząc przy tym jedną modernizację. W tym roku na drogi wyjedzie jednak nowy model, którego premiera zapowiadana jest już na lato. Średniej wielkości auto dostawcze już kilka miesięcy temu przyłapano na tajnych testach, co można zobaczyć na poniższej fotografii:

renault_trafic_2014_zamaskowane

Tymczasem nadal do końca nie wiadomo, czy nowy Trafic będzie miał brata bliźniaka w postaci Opla Vivaro. Co więcej, krążą pogłoski, że francuskie auto będzie bardzo blisko spokrewnione z nowym Vito, które również zostanie zaprezentowane w drugiej połowie roku. Byłaby to sytuacja o tyle naturalna, że Mercedes oraz Renault współpracują już przy produkcji modelu Citan/Kangoo.

Na tym jednak nie koniec nowości. Mam nieoficjalne informacje, że w drugiej połowie roku Renault zmodernizuje także model Master.

Podsumowując – za kilka tygodni na drogi wyjedzie nowy Transit, natomiast w drugiej połowie roku spodziewamy się zmodernizowanych braci Ducato/Boxer/Jumper, nowego Mercedesa Vito oraz Renault Trafic, a być może także odnowionego Mastera.

Źródło zdjęcia zamaskowanego pojazdu: wordcarfans.com