Kolejki na granicach wracają! Samochody jadące z Austrii do Niemiec już nad ranem stanęły w korku

austria_policja_mandatyKilka godzin temu informowałem, że Niemcy tymczasowo przywrócili kontrole na granicach. Powoływałem się wówczas na komunikat naszej Straży Granicznej – krótki, zwięzły i pozbawiony szczegółów. A okazuje się, że cała sytuacja jest znacznie trudniejsza niż można by się spodziewać.

Zacznijmy od faktu, że Niemcy chcą pilnować swoich wszystkich granic. Kontrole będą więc prowadzone nie tylko na południu, lecz także chociażby w okolicach Belgii i Luksemburga, na zachodnim krańcu kraju. Niemniej to właśnie na południu, przy granicy z Austrią, kontrole będą najczęstsze. Już dzisiaj na autostradzie A8 w Austrii pojawiły się korki związane właśnie z działalnością niemieckich funkcjonariuszy – nawet o 5 rano odnotowano trzykilometrowy zator.

Co więcej, na działaniach Niemiec graniczne kontrole się nie kończą. O coś podobnego apelują już politycy w Holandii, którzy również chcieliby przywrócić dawno już zapominane tam granice, a do tego cała idea zdobywa popularność w Austrii. Austriacki rząd zapowiedział, że na granicach przybędzie nie tylko funkcjonariuszy policji, lecz także wojska, które ma pomóc w wyłapywaniu przemytników ludzi.

Tymczasem autostrada między Węgrami a Wiedniem dzisiaj znowu została zamknięta, w związku z pieszym ruchem imigrantów. Tym razem utrudnienia nie trwały na szczęście długo i ruch samochodów szybko wrócił do normy.

Źródło informacji: Transport-Online.nl