„Kodeks Dobrego Załadowcy” w firmie spod Krakowa – to nie tylko puste hasła

Na tle codziennych realiów europejskiego transportu, hasła z powyższego zdjęcia mogą wydawać się przemiłą niespodzianką. Rzadko się bowiem zdarza, by warunkom obsługi kierowców ciężarówek poświęcano aż tak wiele uwagi.

Czytelnik Grzegorz zauważył ten „Kodeks Dobrego Załadowcy” w firmie LTL Balkan Dodov z Zabierzowa pod Krakowem. I co ważne, wypisane tam zasady okazały się być faktycznie realizowane, co potwierdza nie tylko sam Grzegorz, ale też dziesiątki innych kierowców ciężarówek. Gdy bowiem sprawdzimy tę firmę w Google Maps, w dziale „opinie”, znajdziemy komentarze mówiące o bardzo sprawnych załadunkach, wzorowym dostępie do zaplecza sanitarnego, proponowaniu miejsc na nocną pauzę, poczęstunku kawą, czy też zapewnieniu kuchni dla kierowców. Są nawet wzmianki o prezentach dla kierowców, w postaci termosów lub polarów.

Pozostaje mieć nadzieję, że ten „Kodeks Dobrego Załadowcy” zdobędzie teraz w branży jak największy rozgłos. Gdy bowiem regularnie mówi się o widmie niedoboru kierowców ciężarówek, to właśnie tego typu działania, poprawiające wizerunek zawodu oraz całej branży, powinny mieć wysoki priorytet.