OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Październik, 2018

Jak klasyczna Scania LBS 140 wypada na tle nowego modelu S730? Zapytano o to czterech kierowców

Więcej o pierwszych Scaniach V8 przeczytacie tutaj.

Czterech weteranów transportu, przemierzających międzynarodowe trasy w latach 60-tych i 70-tych, zostało zaproszonych do siedziby firmy Scania. Tam dano im unikalną możliwość, by przejechać testowy tor klasyczną Scanią LBS 140 oraz najnowszym modelem S730 Highline.

To samochody tak skrajnie różne, że praktycznie nie da się ich porównać. Scania LBS 140 to konstrukcja z końca lat 60-tych, licząca dzisiaj już pół wieku. Pod jej kabiną pracuje pierwszy scaniowski silnik V8, mający 14 litrów pojemności, turbodoładowanie oraz 350 KM mocy maksymalnej. Na tym tle nowa Scania S730 jest dwukrotnie mocniejsza, a pod względem komfortu pracy kierowcy może po prostu zachwyca©.

Na co emerytowani kierowcy zwracali uwagę, to charakter dawnej serii 0. Głębokiego dźwięku V8 z końca lat 60-tych nie da się z niczym pomylić, a ponadto ciężarówka nawet dzisiaj sprawia wrażenie mocnej. Kierowcy zgadzali się też odnośnie nowej serii S. Każdy z nich podkreślał, że samochód ten niesamowicie odciąża kierowcę, pozwalając jednocześnie jechać i się relaksować.

A oto krótki film, wykonany w czasie tego spotkania:

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Konrad napisał(a):

  Szkoda tylko, że nikt nie zwrócił uwagi na jeden szczegół porównując oba samochody. Otóż jestem ciekaw czy za kolejne 50 lat będą mogli przeprowadzić test ów Scanii S730 z modelem z 2068 roku 😉 To oczywiście sarkazm.

 2. fikus72 napisał(a):

  Tego typu test nie wnosi nic oprócz akcji promocji marki w tej a nie innej formie.
  Równie dobrze można zaprosić rolników do testowania Ursusa z lat 60-tych i współczesnych modeli ! Ponieważ technika idzie zawsze do przodu to nowsze modele zawsze będą lepsze,łatwiejsze do obsługi czy bardziej komfortowe…Jedyne czego nie mogą to dorównać trwałością do starszych modeli z prostego powodu; raz że fabryka by nie miała zbytu a dwa z powodu większej dostępności i łatwiejszego nabycia .

 3. egon napisał(a):

  postep , w 1910 r scania z 5 ton ładunku droge z malme do stokholmu pokonywała w ciągu 5 dni dzis scania z 30 tonami potrzebuje 7 h

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.