OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 2 Lipiec, 2018

Klasa X jako luksusowy holownik łodzi, kosztujący ponad 100 tys. euro – to dzieło polskiego tunera

Mercedes-Benz Klasy X może legalnie holować 3,5-tonowe przyczepy. Jest to więc samochód, którym powinni zainteresować się posiadacze luksusowych motorówek, czy też mniejszych jachtów. Żeby natomiast Mercedes nie odstawał wyglądem od takich drogich zabawek, przygotowano dla niego specjalny pakiet “Yachting Edition”.

Mercedes-Benz Klasy X “Yachting Edition” to dzieło firmy Carlex Design z Bielska-Białej. Co typowe dla tej firmy, tuning ma tutaj typowo ekskluzywny charakter, obejmując przede wszystkim wyjątkowe wnętrze. W tym ostatnim uwagę zwraca zwłaszcza skórzana tapicerka. Jest ona znana pod nazwą Nappa Porzellan i wywodzi się z Mercedesa Maybacha S650 Coupe (poniżej).

Źródło zdjęcia: Motor1.com

Nawiązaniem do najbardziej luksusowych Mercedesów są również felgi. Zastosowano tutaj obręcze ze wspomnianego Mercedesa-Maybacha, połączone z niskoprofilowymi oponami. Do tego natomiast dochodzi zestaw spojlerów z włókien węglowych, wykończenie skrzyni ładunkowej z drewna tekowego oraz dwubarwne malowanie.

Cena? Mówi się tutaj o około 100 tys. euro. Niemniej wszystko zależy od konfiguracji bazowej Klasy X, na którą się zdecydujemy. Wyjaśnię też kwestię zdjęć – co typowe dla Carlex Design, wszystko wygląda tutaj niczym komputerowe grafiki. Niemniej Klasa X “Yachting Edition” naprawdę powstała i naprawdę trafi do sprzedaży. Można się przy tym spodziewać, że większość egzemplarzy trafi za granicę, do najbogatszych krajów świata.

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Janek napisał(a):

  Tak naprawdę to Nissan Navara/Renault Alaskan ze znaczkiem Mercedesa. Podobna historia jak z Renault Kangoo/Mercedes Citan.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Tak, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Od jesieni Klasa X będzie dostępna z 3.0 V6, którego Nissan nie ma. Klasa X jest też wyraźnie szersza z zewnątrz (ale tylko z zewnątrz, w środku miejsca dokładnie tyle samo).

 2. Marczi napisał(a):

  Ostatnio taka x klasa na a4 w okolicach Legnicy ciągała na przyczepce pięknego czerwonego Aventadora..

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.