Kilka Waszych zdjęć – parki rozrywki z zabytkami, transport Monster Trucków i nietypowe Iveco Eurocargo

Co jakiś czas ktoś z Was wyśle mi jakieś interesujące zdjęcie swojego autorstwa, dlatego też teraz chciałbym pokazać taki tekst właśnie z takimi fotografiami. Zobaczycie w nim interesujące samochody ciężarowe nadesłane mi w ostatnich dniach przez trzy osoby, prezentujące najróżniejsze oblicza transportu oraz samochodów ciężarowych. Dzięki Panowie za wszystkie zdjęcia!

Rzeczą pierwszą są samochody z obwoźnego parku rozrywki, których zdjęcia podesłał mi Oskar Dzierżanowski. Jak powszechnie wiadomo, samochody wykorzystywane przez wesołe miasteczka to prawdziwa skarbnica ciekawostek i na przykład w Polsce wszelkiego rodzaju karuzele wożone są albo przez wiekowe Liazy, albo przez klasyki lat 80-tych, w postaci chociażby Scanii serii 2. Czym natomiast jeżdżą parki rozrywki w Holandii? Tam, jak przystało na naród naprawdę kochający ciężarówki, w służbie wesołych miasteczek można spotkać pojazdy jeszcze starsze, dodatkowo wyróżniające się bardzo ładnym stanem wizualnym oraz poszukiwanymi konfiguracjami. Poniżej zobaczycie DAF-a 1600 z 1966 roku, który ma bardzo interesujące, furgonowe nadwozie, kawałek dalej stał ciągnik siodłowy DAF 1900 z roku 1969, wyposażony w ogromną jak na jego lata kabinę sypialną, a także najstarszą w tym towarzystwie Scanię L55 z 1960 roku, będącą ciągnikiem siodłowym z silnikiem o mocy zaledwie 120 koni mechanicznych.

zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_06 zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_04 zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_05

Pozostając w temacie rozrywki, Czytelnik „Voyoo” wysłał mi wczoraj fotografie ciężarówek pracujących dla firm organizującej pokazy Monster Trucków. Widzimy tutaj emerytowaną lohrę na podwoziu Actrosa MP1, którą wyładowano zapewne materiałem do miażdżenia, a także Renault AE i samotną, odpiętą naczepę, na której stanęły cztery Monster Trucki. Trzeba przyznać, że to naprawdę niecodzienny widok!

zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_07 zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_08 zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_09 zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_10

Na koniec mam natomiast coś bardziej przyziemnego, choć dla wielu osób zapewne równie interesującego. Robert Duda spotkał dwa dni temu Iveco Eurocargo z popularnej wypożyczalni samochodów użytkowych Fraikin, które miało nieczęsto spotykaną konfigurację. Duże koła, 18-tonowe DMC oraz stosunkowo krótką zabudowę połączono z „kurnikiem” na dachu, zamontowanym dodatkowo stosunkowo daleko od przedniej ściany ładowni. Oczywiście modele Eurocargo zdarzają się na drogach z dachowymi kabinami sypialnymi, lecz są to zazwyczaj samochody 12- lub nawet 7,5-tonowe, pracujące w ramach lekkich i potężnych objętością zestawów przestrzennych, w których każde ograniczenie długości kabiny jest na wagę złota. Skąd jednak dachowa sypialnia akurat tutaj, czyżby z uwagi na masę własną? Nie wiadomo, bo jak się okazało, biało-pomarańczowa „solówka” była tylko autem zastępczym, tymczasowo wypożyczonym od firmy Fraikin, która ma tego typu pojazdy w swojej podstawowej ofercie. Kierowca z tego wypożyczenia nie był zresztą szczególnie zadowolony, musząc przesiąść się do „kurnika” z auta o znacznie przestronniejszej kabinie.

zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_01 zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_02 zdjecia_czytelnikow_40ton_6maja_03