Kilka fotografii nadesłanych przez Czytelników, czyli „kolejka rzeczy do pokazania” pełna ciekawostek

Co weekend na moją skrzynkę e-mailową oraz na facebookowy komunikator wpływają kolejne zdjęcia Waszego autorstwa, za co oczywiście bardzo dziękuję. Czasami jest ich tak dużo, natomiast mój „chwilowy” brak czasu jest tak chroniczny, że wręcz nie daję rady na to wszystko w spokoju odpowiedzieć, co oczywiście nie zmienia faktu, że każdą z wiadomości zawsze sprawdzam. Kiedy natomiast na zdjęciach widzę coś szczególnie ciekawego, zdjęcie zapisuje i wrzucam do kolejki rzeczy do pokazania. I właśnie taką „kolejkę rzeczy do pokazania” z ostatnich dni chciałbym zaprezentować poniżej, w postaci kilku ciekawych fotografii wykonanych właśnie przez Was.

Marcin podesłał mi piękne zdjęcie Calais, pokazujące jak to wspaniałe, francuskie miasto rośnie w siłę. Fotografia ta tak mnie urzekła, że jest od kilku dni „zdjęciem w tle” na Facebooku 40ton.net.

miasteczko_twinpeaks

Zdjęcie-historię wysłał natomiast Darek. Oto i podpis: Przesyłam zdjęcie Iveco Stralis zrobione na terminalu w Treleborgu. Ułańska fantazja i przychylność szwedzkiej policji, która po poważnej kolizji pozwoliła kierowcy na zjazd do kraju.

iveco_stralis_bez_zderzaka

Michał z Żywca to bardzo uważny czytelnik – zapamiętał hiszpańskiego Fiata Ducato, który po kabinę sypialną przyjechał aż do polskiej firmy Wejkama i sfotografował go ostatnio pod firmą produkującą wiązki elektryczne regularnie ładowane do ciężarówek rodem z Półwyspu Iberyjskiego. Niebieskie Ducato opisywałem kilka miesięcy temu TUTAJ.

hiszpanski_bus_kabina_wejkama hiszpanski_bus_kabina_wejkama_2

A to otrzymałem wczoraj od jeszcze jednego Michała, który napisał do mnie nawiązaniu do artykułu o Scaniach z firmy Galaauto (TUTAJ), jeszcze niedawno będącej autoryzowanym serwisem Volvo Trucks. Tymczasem poniżej widzicie Volvo FH z firma Nowa Trans, posiadającej autoryzację na markę Mercedes-Benz i użytkującej całą flotę pojazdów właśnie tej marki. Jak jednak widać, autoryzacja autoryzacją, ale konkurencyjnego sprzętu też trzeba próbować.

volvo_nowa_trans

Piękną Scanię z polskiej firmy Union Transport podesłał mi Bartosz. Jak widać, czerwony ciągnik naprawdę gustownie się prezentuje, choć trudno nie zauważyć, że trochę wizualnej uwagi przydałoby się także naczepie.

scania_tuning_union_transport

O pięknie tej Scanii podyskutujemy natomiast za rok, kiedy Szwedzi w końcu zdejmą kamuflaż i oficjalnie zaprezentują następcę Serii R. Zdjęcie wykonane w Wielkiej Brytanii podesłał Czytelnik „M R”.

scania_wielka_brytania_kamuflaz

Na koniec mamy zaś dwa zdjęcia Transita nadesłane przez Aleksandra, które pokazują brytyjskie zamiłowanie do tuningowania busów. Na tych felgach średniej wielkości furgon robi niemałe wrażenie!

transit_tuning_wielka_brytania_1 transit_tuning_wielka_brytania_2

Dziękuję Wam wszystkim Panowie!