Kierowcy fotografowali ciężarówkę przewróconą przez wiatr, policja spisała ich rejestracje i wyśle mandaty

Ciężarówka przewrócona przez wiatr to widok, który może zwracać uwagę. Do tego stopnia, że co najmniej 23 kierowców ma teraz otrzymać mandat za fotografowanie wypadku.

Wszystko odnosi się do wczorajszego zdarzenia na holenderskiej autostradzie A16. W czasie przejazdu mostem Moerdijkbrug, pusta przyczepa 7,5-tonowego Mercedesa Atego została przewrócona przez wiatr. Kierowca stracił panowanie nad całym zestawem, ciężarówka ustawiła się w poprzek jezdni, a jej przód uderzył w barierki.

W czasie gdy policjanci obsługiwali zdarzenie, kierowcy jadący z naprzeciwka sięgali po telefony i robili zdjęcia. Tworzyło to niebezpieczną sytuację i dlatego też funkcjonariusze postanowili wystawiać mandaty.

Jak tłumaczy policja, funkcjonariusze otrzymali specjalne zezwolenie od prokuratura. Mogą oni po prostu zapisywać numer rejestracyjne fotografujących kierowców, a następnie, już po fakcie, zgłosić się do nich z mandatami. Będą to kary wystawione za korzystanie z telefonu trzymając go przy tym w dłoni.

W momencie gdy policjanci rozmawiali z mediami, na liście znajdowały się już 23 rejestracje. Niemniej funkcjonariusze zamierzali jeszcze pozostać na miejscu zdarzenia i dalej obserwować kierowców. Jest więc niemal pewne, że ostatecznie lista mocno się wydłużyła.

Zdjęcie opublikowane przez pracowników pomocy drogowej: