Kierowcy ciężarówek zorganizowali festyn dla dzieci z domu dziecka, wyjaśniając m.in. „martwe pole”

Autor zdjęć: Błażej Krawczyk  (calisia.pl)

Kierowcy ciężarówek z Kalisza po raz kolejny służą bardzo dobrym przykładem. Wspólnie przygotowali oni festyn dla dzieci z lokalnego domu dziecka, w przyjemny i pożyteczny sposób rozpoczynając wakacje.

Jednym z głównym założeń festynu było edukowanie w zakresie bezpiecznego spędzania wakacji. Dlatego kierowcy zaprosili gości reprezentujących Komendę Miejską Policji w Kaliszu, kaliski oddział Inspekcji Transportu Drogowego, OSP z pobliskiej miejscowości Dobrzec, a nawet WOPR, czyli Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wychowankowie Domu Dziecka w Kaliszu mieli okazję zapoznać się nie tylko z zasadami bezpieczeństwa, ale też z całym zestawem pojazdów. Do ich dyspozycji był policyjny Opel Astra, inspekcyjny Volkswagen Crafter, strażacki MAN TGM, a także Volvo FH do transportu dalekobieżnego. Dwa ostatnie z nich pełniły też specjalne role.

Ciągnik siodłowy został wykorzystany do zaprezentowania „martwego pola”. Dzieciom wyjaśniono więc, że podchodzenie tuż przed kabinę wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem. Wóz strażacy pozwolił zaś napełnić rozporowy basen, który obok grilla oraz zimnych napojów umilał spotkanie.

Opisywana akcja miała miejsce 21 czerwca. Za jej zorganizowanie odpowiadali członkowie grupy Kaliski Trucker, zrzeszającej kierowców zawodowych. Jak natomiast zaznaczyłem na wstępie, nie była to pierwsza taka akcja na terenie Kalisza. Poprzedni, świąteczny przykład znajdziecie tutaj.