Kierowca złamał kręgosłup w czasie upadku z kabiny – sobotnia pauza z tragedią

Poniedziałek po raz kolejny można rozpocząć od szokującej informacji z parkingu. Tym razem jest to doniesienie z weekendu przy holenderskiej autostradzie A1, gdzie kierowca został poważnie ranny w czasie upadku z kabiny.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, około godziny 22.50, na parkingu Neerduist pod miastem Amersfoort. Pauzował tam północnoirlandzki zestaw, w postaci Scanii serii S z naczepą o ruchomej podłodze. Jak donoszą lokalne media, kierowca tej ciężarówki nadużył alkoholu i w czasie wychodzenia z kabiny wypadł na jezdnię.

Zanim na miejsce przybyły służby ratunkowe, mężczyzna zdołał jeszcze wrócić do kabiny, mając przy tym do pokonania aż cztery stopnie. Jest to tym bardziej szokujące, że chwilę później u mężczyzny zdiagnozowano złamanie kręgosłupa! By wydobyć go z kabiny, ratownicy musieli skorzystać ze strażackiego rusztowania, zwykle używanego w czasie najechań na tył. To pozwoliło bezpiecznie umocować mężczyznę na noszach, bez dodatkowego narażania kręgów.

O dalszym losie kierowcy wiadomo tylko tyle, że został on przetransportowany do szpitala, a jego obrażenia sklasyfikowano jako poważne.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia: